Повномасштабне вторгнення Росії у 2022 році суттєво погіршило ситуацію з домашнім насильством в Україні. Про це заявила директор Київського міського центру гендерної рівності, запобігання та протидії насильству (КМЦГР) Тетяна Зотова в інтерв'ю онлайн-медіа "Букви".
- У 2022 році домашнього насильства стало значно менше. Певно, змістився суспільний фокус. Але за наступні два роки ми все надолужили. Нині ми переживаємо небачений сплеск домашнього насильства. Наведу статистику: у першому півріччі цього року кримінальних проваджень, пов’язаних із домашнім насильством, зареєстровано на 63% більше, ніж у першій половині 2023 року! І це лише зареєстрованих проваджень. Реальна картинка страшніша та масштабніша, - зазначила Зотова.
Внаслідок війни з’явилися нові соціальні групи, які потрапили до категорії ризику. Часто почали звертатися люди, які через бойові дії змушені були покинути свої домівки. Загалом зросла кількість випадків домашнього насильства в родинах військовослужбовців. Також жінки, які є дружинами або матерями військовослужбовців, через стреси та емоційні переживання виявляють агресію до дітей та старших родичів.
- Саме тому наразі проблема домашнього насильства також має розглядатися крізь призму війни. Ми в Києві вже працюємо у цьому напрямку. Зокрема, запроваджували проєкт підтримки членів родин військовослужбовців. Але необхідна загальнонаціональна та всебічна програма – психологічна реабілітація для захисників та захисниць, які повертаються до тилового життя. А також психологічна підтримка їхніх родин, - додала Зотова.