21 грудня
Завантажити ще

У скільки обійдеться відсвяткувати Різдво та Новий рік: в Карпатах, Львові та Чернівцях

У скільки обійдеться відсвяткувати Різдво та Новий рік: в Карпатах, Львові та Чернівцях
Фото: ukrvsesvit.com

«Свято наближається!..» Відомий слоган з давньої реклами знову у всіх звучить у голові. Адже зовсім скоро День Святого Миколая, далі – Різдво, а там і Новий рік. Кореспондентка Коротко про зібрала кілька цікавих варіантів святкування цих свят, а також поцікавилася у психологів, чи взагалі варто відзначати такі дати під час війни.

На різний смак та гаманець

Доки батьки складають списки подарунків дітлахам на День Святого Миколая, святкування Різдва та Нового року відходить на другий план. А даремно. Адже щоб святкування вдалося, до його організації треба підходити серйозно і заздалегідь. Тому тим, хто ще не визначився з форматом свята, кореспондентка Коротко про підготувала декілька цікавих варіантів на різний смак та гаманець.

Вдома можна влаштувати святкування не гірше, ніж десь у подорожі. Фото: pon.org.ua

Вдома можна влаштувати святкування не гірше, ніж десь у подорожі. Фото: pon.org.ua

Вдома. Для фанатів економії

Хоча про яку економію може йти: яйця на стандартний «Олів’є» вже б’ють всі цінові рекорди.

Та все ж святкування вдома не влетить у шалену копієчку, зате запам’ятається затишною домашньою атмосферою. Уявіть: у новій святковій піжамі переглядаєте у сто перший раз «Один вдома» або «Як Грінч украв Різдво», об’їдаєтеся мандаринами, «Олів’є», суші чи тим, чого душа бажає.

Ближче до 12-ї ночі відкорковуєте раритетне «Артемівське» (або алкогольне чи безалкогольне, яке вдалося урвати в шалених чергах магазинів), смакуючи напій, бажаєте найзаповітнішого (миру, звісно!). І насолоджуєтеся домашнім затишком.

Вартість: скільки не шкода на святковий стіл.

Традиційні частування гуцульської кухні. Фото: vidviday.ua

Традиційні частування гуцульської кухні. Фото: vidviday.ua

Карпати. Дорого, зате весело

І на Різдво, і на Новий рік гуцули чекають містян у гості. Примхливим «городським» (саме так називають жителі Карпат усіх інших українців) пропонують традиційні наїдки місцевої кухні, веселі байки ведучих святкового вечора, конкурси та забави. І, звісно, виступи талановитих музик, які заграють і польку з ґудзом, і хіти Клавдії Петрівни. Гулятимете усю ніч, аби сил вистачило. Комендантська година? Підприємливі гуцули заплющують очі на таке обмеження: най гості ся бавлять.

Після гарного святкування треба добряче відіспатися. За зручне ліжко та всі вигоди доведеться заплатити кругленьку суму.

- На святкові дні цінник одразу піднімаємо, - розказала Коротко про власниця котеджу для гостей пані Ірця зі Славського. - Тільки за проживання прайс від 3 тисяч гривень "за сутку" (так говорять місцеві, тобто за добу. - Авт.), але здаємо номери мінімум на 3 доби.

А за саме святкування доведеться викласти в рази дорожче.

Вартість: житло - від 6 тисяч грн за три дні.

Святкування Різдва або новорічної ночі – від 5 тисяч з гостя.

В Карпатах можна взимку не лише на лижах кататись, а й релаксувати в чанах з гарячою водою. Фото: svitkarpat.com

В Карпатах можна взимку не лише на лижах кататись, а й релаксувати в чанах з гарячою водою. Фото: svitkarpat.com

Буковель. Лакшері-відпочинок

Поки що програму святкування Різдва і Нового року тут тримають у таємниці за сімома замками. Відомо лише, що бронювання на таке святкування уже давно розпочалося. На вибір гостям пропонують запинитися у трьох готелях різної цінової політики.

У скільки обійдеться святкова вечеря та розваги - невідомо. Але враховуючи попередній досвід та стиль Буковелю, тут буде щось грандіозне, а виступатимуть відомі українські зірки. Наприклад, торік тут витанцьовувала Оля Полякова, співав Олександр Пономарьов, веселили гостей коміки «Вечірнього кварталу».

Вартість: проживання – від 1600 грн за добу (найдешевший готель).

Новорічний Буковель – навіть якщо снігу не буде, то з гармати настріляють. Фото: facebook.com/bukovel

Новорічний Буковель – навіть якщо снігу не буде, то з гармати настріляють. Фото: facebook.com/bukovel

Львів. Столиця не Різдва, а кітчу

У довоєнні часи мер Львова Андрій Садовий хвалився, що Львів – це місто, де панує особлива різдвяна атмосфера. Коротко кажучи – столиця Різдва. Хіба можна сумніватися у словах Андрія Івановича? Тому на свята вирушаємо до столиці Галичини.

Тут і креативні декорації місцевих магазинів та кав’ярень, і традиційна різдвяна шопка біля Ратуші, головна ялинка біля оперного театру (обіцяють, що буде цього року).

Але зізнаємося: із затишного казкового міста Львів перетворився на столицю кітчу. Прогулятися мальовничими вуличками – це як потрапити у форт Буаяр (пам’ятаєте таку телепередачу?). У центрі Львова гостей беруть в облогу блогери, які запитують, що спало на думку, наприклад, якого кольору ваша білизна. Далі – підприємливі панянки обкручують вашу руку жовто-синьою стрічкою, за яку вимагають мінімум 100 грн.

Але і це ще не все. Ростові ляльки зебри, леви, ведмеді, трансформери, людини-павука, яйця-кіндера схоплять вас і примусять зробити фотографію, звісно за гроші. Думаєте, на цьому все? А от і ні. За кілька метрів молодики сфотографують вас на пожовклий папір а-ля газета «Львівська пошта». За гроші, звісно.

Якщо туристам вдалося вибратися з цієї вакханалії та ще й з повним гаманцем, у кав’ярнях доведеться витратитися, ціни вищі столичних. Наприклад, філіжанка кави – від 80 грн, 100 грамів львівського сирника – 150 грн.

Але повернімося до святкування Різдва та Нового року. Забронювати ресторан з розвагами до такого свята обійдеться від 7 тисяч грн. А житло… Це ще одна причина для сліз гостей Львова. Вартість оренди в центрі стартує від 8 тисяч грн за добу. Десь на околиці, в Рясному чи на Сихові, знайдете і від 3 тисячі за добу, але до центру Львова будете добиратися довго, з пересадками або на таксі. Маєте власне авто? Тоді візьміть до уваги, що з парковками у Львові ще гірше, аніж з дорогами.

Вартість: ресторан – від 7 тисяч грн.

Оренда житла – від 8 тисяч грн за добу (центр міста).

Різдвяний ярмарок у Львові – тут треба уважно дивитись не лише на вітрини, а й за своїми речами. Фото: vkarpatah.in.ua

Різдвяний ярмарок у Львові – тут треба уважно дивитись не лише на вітрини, а й за своїми речами. Фото: vkarpatah.in.ua

Чернівці. Домашній затишок обласного центру

Чернівці – містечко невелике, центральні вулички буквально дихають старовиною. Тут затишно наче вдома, приємні ціни і дружелюбні містяни.

Обов’язково прогуляйтеся вуличками, якими ходила відома письменниця Ольга Кобилянська, відвідайте Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, або, як кажуть у народі, український Гогвортс.

Щодо святкування. Чи Різдво, чи Новий рік у Чернівціх зустрічати лише в радість. По-перше, місцеві ресторани пропонують цікаву розважальну програму. Так, без Монатіка чи Пивоварова. Але хто ж не танцюватиме під «Червону руту» у виконанні місцевих музик? Ноги самі просяться до танцю!

Святковий стіл, який ламається під асортиментом наїдок, плюс розважальна програма обійдеться гостю від 2 тисяч гривень. Житло можна знайти і від тисячі гривень за добу.

Але маємо ще один варіант для тих подорожуючих, які не хочуть заморочуватися організаційними питаннями. Чимало турфірм пропонують святкування Різдва або Нового року у Чернівцях «пакетом». Треба лише забронювати таку поїздку.

Вартість «пакетного» новорічного туру: від 4 тисяч грн, святковий стіл – від 1800 грн.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, або, як кажуть в народі, український Гогвортс. Фото: .0372.ua

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, або, як кажуть в народі, український Гогвортс. Фото: .0372.ua

Коментар психолога

Кожному потрібні позитивні емоції

- Особисто я за святкування, - розповідає Коротко про психологиня Вікторія Слука. – Розумієте, це як перезавантаження, це момент радості, це стимул людині не опускати руки, а продовжувати боротися. Кожній людині потрібні позитивні емоції. Навіть сам ритуал підготовки до свята дає можливість відволіктися хоча б на якісь момент від тих страшних щоденних новин. А людям, які мають дітей, наполегливо кажу: влаштовуйте малечі свята. Дитинство так швидко минає. А наші діти особливо потребують приємних сюрпризів.