26 грудня
Завантажити ще

Як доглядати за волоссям в холод - поради трихолога: носіть шапки і не нервуйте

Як доглядати за волоссям в холод - поради трихолога: носіть шапки і не нервуйте
Фото: pexels.com

Холоди, що насуваються, опалювальний сезон, шапки і хронічний стрес негативно відбиваються не тільки на здоров'ї та самопочутті, але і стані волосся. Вони стають сухими, електризуються, січуться і починають випадати сильніше.

Як цього уникнути? Що робити, щоб зберегти волосся блискучим і міцним? Чи корисні капсули та маски для зміцнення волосся? Про це Коротко про розповіла лікар-дерматолог і трихолог Валерія Гуща.

Харчування та масаж голови працюють краще, ніж капсули для волосся

Трихолог Валерія Гуща. Фото: instagram.com/valeria_triholog

Трихолог Валерія Гуща. Фото: instagram.com/valeria_triholog

- Валеріє, чому волосся починає активно випадати восени і виглядає набагато тьмянішим взимку?
- Одна із основних причин - літо минуло, закінчуються свіжі фрукти та овочі, і ми переходимо на харчування, яке не настільки багате на вітаміни та мікроелементи, як у літній період. Сонечка стає менше - загалом це стрес для організму. Додамо до цього щоденний хронічний стрес, особливо він актуальний, якщо живеш в Україні.
– Що в такому разі можна зробити? Чи допоможуть капсули та маски для зміцнення волосся? Може, краще приймати вітамінно-мінеральні комплекси?

- Якщо мова про дефіцитні стани, я б рекомендувала спершу здати аналіз крові та подивитися, чи є якісь дефіцити.

Чому це важливо? Якщо дефіциту немає, а ми активно п'ємо якийсь вітамін, може виникнути профіцит. Він призводить до інтоксикації організму, що, знову ж таки, буде також негативно позначатися на стані волосся.

Тому – спочатку здаємо аналіз крові, а потім приймаємо те, чого не вистачає.

- Тобто волосся може випадати не тільки від дефіцитів, а й профіцитів?

- Звісно.

- А від дефіциту яких вітамінів і мінералів найбільше випадає волосся?

– Від усіх дефіцитів! Організм - це наше "колесо", і якщо чогось не вистачає, воно "їде" неправильно - страждає здоров'я і, звичайно ж, волосся.

Однак найчастіше проблеми з волоссям виникають через дефіцит вітаміну Д (це наше сонечко), нестачу заліза (потрібно перевіряти феритин), цинку та вітамінів групи В.

- Якщо з волоссям біда, чи допоможуть капсули та маски для волосся? Вони загалом працюють?

- Маркетинг працює, можна продавати (сміється). Але якщо в організмі існує проблема, вони не допомагатимуть.

Капсулки – це більше про психологічне заспокоєння. Єдина користь – коли ми втираємо їх у шкіру голови, то робимо легкий масаж, а він справді корисний. Завдяки масажу кров активніше надходить до волосяних цибулин, несе поживні речовини та кисень – ситуація з шевелюрою загалом значно покращується.

- Значить, масаж завжди корисний і допомагає волоссю стати міцнішим та швидше рости?

– Так, масаж - дуже класна річ. Кожна волосинка має свій кров'яний корінець. За допомогою масажу ми стимулюємо його кровопостачання і тим самим стимулюємо ріст волосся і зміцнюємо волосяну цибулину.

В основному, у складі капсул (вони бувають перцеві, ментолові) є щось судинорозширююче. Це потрібно для того, щоб у нас було добре кровопостачання шкіри голови. Також можна робити домашні маски, що посилюють кровообіг.

Щоденна рутина для здорового волосся

- Як треба харчуватися, щоб волосся було в хорошому стані?

- Якщо не брати до уваги генетичні фактори, то тут, як і скрізь, важливим є спосіб життя. Харчуватись потрібно повноцінно. Обов'язковий білок – риба та м'ясо – це кератин, він дає гарний ріст волосся. Відмовитися від білка, значить, нашкодити організму та волоссю.

Чим ретельніше ми стежимо за станом організму, тим краща якість нашого волосся. Не забуваємо про фізичні навантаження і, звичайно, сон. Поганий сон – це стресс, а стрес негативно впливає на волосся.

Якщо ви перенапружилися і втомилися – зробіть масаж голови, він позитивно впливатиме на стан організму в цілому та стан волосся зокрема.

- Якою водою краще мити голову? Теплою, холодною чи гарячою?

- Для самого волосся корисніша прохолодна вода, а ось для шкіри голови - тепло-гаряча. Нам потрібно вимити шкіру від жиру. Компоненти шампуню починають діяти у гарячій воді – ми ефективно вимиємо сальний жир. Для порівняння: жирний посуд ми теж миємо гарячою водою, холодною відмити жир складніше. Те саме - зі шкірою голови.

Таким чином, мити голову краще тепло-гарячою водою, а ось змивати вже прохолодною. Це буде ідеально.

- Взимку часто волосся електризується. Чому це відбувається?

- Це означає, що волоссю не вистачає зволоження - пересушили волосся феном, сушить повітря опалення та морози. У цьому разі допоможе якісний домашній догляд - кондиціонери, маски, засоби для волосся, що не змиваються, молочко, термозахист, флюїди. Такі засоби "закривають" кутикулу волосся, зберігаючи його серцевину неушкодженою.

Волосся в мороз треба ховати. Повністю

- А що скажете про шапки? Скоро зима, і треба буде їх надягати, а багато хто уже й носить. Чи правильно я розумію, що в холод для волосся краще бути в шапці, ніж без?

– Однозначно. Мороз – це стрес, він може провокувати випадання волосся: звужуються кровоносні судини, які живлять волосяну цибулину. Головний убір допомагає вберегти шкіру голови від низьких температур та перешкоджають втраті волосся.

Стан і ріст волосся залежать від здоров'я організму, але якщо ми говоримо про волосся в зимовий час, його потрібно ховати. Коли виходимо надвір, не потрібно залишати локони зверху одягу. Краще ховати їх під нього, щоб полотно та якість волосся не страждали.

- А шапки не створюватимуть парниковий ефект?

- Можуть. Тому краще вибирати шапки із натуральних тканин – вони не парять.

При серйозних проблемах звертайтесь до трихолога

- А які проблеми зі здоров'ям можуть призводити до поганого стану волосся або його випадіння? До якого фахівця йти, якщо з волоссям біда?

- Найкраще йти одразу до трихолога.

Потрібно бути дуже хорошим лікарем, щоб знайти корінь проблеми з волоссям. Проблеми зі щитовидною залозою можуть спричинювати випадання волосся, негаразди із шлунково-кишкового тракту теж можуть призводити до втрати волосся. Взагалі будь-яке захворювання може призвести до випадання волосся. Тому потрібно ретельно проконсультувати людину, щоб зрозуміти, чому почалися проблеми з волоссям. Трихолог шукає цю причину – і спрямовує людину до потрібного лікаря.

- Останнім часом багато хто почав скаржитися на швидке посивіння волосся, що не дивно при високому рівні стресу. Але що ми можемо зробити, щоб волосся якомога довше залишалося у своєму природному кольорі?

- Здебільшого посивіння – це наша генетика. Якщо хтось із батьків рано посивів, навряд чи ми зможемо скоригувати цей процес.

Якщо ж генетика у нас хороша, раннє посивіння може бути викликане дефіцитами в організмі. Особливо важливі вітаміни групи В. Куріння також впливає на посивіння: фолікулам не вистачає кисню – через це може з'являтися рання сивина. Отже, поради тут залишаються ті ж - менше стресу та більше вітамінів.

Новини по темі: Здоров'я Зачіска вітаміни