21 грудня
Завантажити ще

До Умані вже приїхали дві тисячі хасидів, до 29 вересня чекають ще близько 50 тисяч

До Умані вже приїхали дві тисячі хасидів, до 29 вересня чекають ще близько 50 тисяч
Фото: Новини Ізраїлю/nikk.agency

До Умані продовжують прибувати хасиди для святкування Рош га-Шана – єврейського Нового року. За словами голови Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурца, станом на 24 вересня, у місті вже налічувалося близько 2000 паломників, а їхній основний наплив очікується з 29 вересня, коли Умань прийматиме до 50 тисяч осіб.

Померти на могилі цадика – одразу потрапити до раю

Відомо, що подорож до Умані для хасидів зараз пов'язана з труднощами. Так, досі не вирішено фінансове питання з Молдовою: аеропорт Кишинева відмовився приймати рейси прочан через заборгованість (офіційно – з міркувань безпеки) за обслуговування цих рейсів.Також через загострення воєнної ситуації на півночі Ізраїлю тимчасово скасували польоти туди та звідти авіакомпанії Wizz Air, Lufthansa та LOT, які пропонували паломникам маршрути через Європу. Тому тисячі людей шукають обхідні шляхи – переважно через Румунію чи Польщу.

Директор благодійного фонду імені Раві Нахмана із Бреслава Натан-Бен Нун. Фото: procherk.info

Директор благодійного фонду імені Раві Нахмана із Бреслава Натан-Бен Нун. Фото: procherk.info

Молдова здійснюватиме лише нечисленні регулярні рейси з Тель-Авіва та у зворотному напрямку. У будь-якому разі поїздка в Умань займе не менше доби, а то й двох, залежно від точки відправлення паломника.

Чому навіть загроза для життя не зупиняє паломників у їхньому бажанні потрапити до Умані на Рош га-Шана, адже воєнні дії вже не раз зачіпали це місто? На це запитання Коротко про відповіли у Міжнародному благодійному фонді імені Равві Нахмана з Брецлава.

- Прочани-хасиди все життя живуть у стані війни і вже не бачать у цьому нічого незвичайного. Заклики МЗС не їхати до Умані вони не сприймають. Більше того: для них померти на могилі цадика Нахмана – це одразу потрапити до раю! Тому є паломники, які в літньому віці приїжджають в Умань і залишаються тут жити до самої своєї смерті. Ніхто нічого не боїться, кожен хасид мріє побувати в Умані хоч раз у житті і за будь-якої нагоди намагається сюди потрапити, - прокоментував директор фонду Натан Бен Нун.

Ізраїльські поліцейські показали майстер-клас

Зараз Умань, як і останні 35 років міжнародного святкування єврейського Нового року, готується до свят: чиститься, миється, ремонтується, готується працювати і заробляти. Організація безпеки городян та гостей цього року ще серйозніша, ніж раніше. Наприклад, з 23 вересня по 8 жовтня у зоні паломництва діє заборона на продаж алкогольних напоїв та будь-яких товарів на основі спирту (за винятком деяких ліків). Заборонено продаж будь-якої піротехніки, пневматичної зброї та іграшок, що імітують зброю. На уманських вулицях ходять посилені наряди поліції, у місцях паломництва чергують мобільні патрулі. Всі люди, що прибувають, і автомобілі перевірятимуться на блокпостах як на в'їздах в Умань, так і всередині міста.

- До Умані вже прибули 16 ізраїльських поліцейських, які провели спеціальні майстер-класи для нашої поліції та СБУ з протидії терористичним актам. Ізраїль краще за багатьох розбирається у цій темі, тому й надійшло прохання від українських правоохоронців своїм ізраїльським колегам, - розповіли у благодійному фонді.

Паломники, що прибувають в Умань, повинні також заплатити туристичний збір - 5% від мінімальної заробітної плати за кожну ніч перебування в місті. Цього року сума збору складає 355 грн з особи за ніч і є обов'язковою для всіх, хто винаймає житло в готелях, приватних будинках, квартирах та інших місцях тимчасового проживання. Для туристів, які зупинилися в кемпінгах, пансіонатах та аналогічних закладах, суму збору знижено до 2,5% від мінімальної зарплати, що становить 177,50 грн/ніч. Прочани повинні будуть носити з собою квитанції про оплату до кінця перебування в Умані, їхня перевірка може бути будь-якої миті.

Новини по темі: Умань Хасиди