2 сiчня
Завантажити ще

На Сумщині побоюються повторного забруднення річки Сейм – якість води погіршилась

На Сумщині побоюються повторного забруднення річки Сейм – якість води погіршилась
Фото: wikipedia.org

Поблизу села Мутин на Сумщині зафіксували погіршення якості води в річці Сейм. Фахівці з'ясовують причину та попереджають про можливе повторне забруднення водойми. Про це повідомляє пресслужба Міністерства захисту довкілля.

- По річці Сейм на Сумщині спостерігається подальше погіршення якості води у верхніх пунктах моніторингу на ділянці у селі Мутин. Усі органи влади, залучені до локалізації забруднення, з'ясовують причини ймовірного повторного органічного забруднення, - йдеться у повідомленні.

За даними відомства, у селі Чумакове спостерігається збільшення хімічного споживання кисню з 84,2 до 104,2 мг/дм³ при нормі 30 мг/дм³. Також збільшився вміст завислих речовин. Рівень амонійного азоту піднявся з 1,75 до 2,25 мг/дм³ при нормі 2 мг/дм³. Водночас вміст розчиненого кисню знизився з 3,6 до 1,36 мг/дм³ при допустимій нормі не менше 4 мг/дм³.

У Міністерстві зазначили, що якість води у місцях водозабору на річці Десна на Київщині відповідає нормам. У пункті водозабору у Києві спостерігається "незначне погіршення" за рівнем хімічного споживання кисню. Фахівці наголошують, що забруднення, яке переміщується річищем Десни, менш концентроване порівняно з тим, що було у річці Сейм у Чернігівській області. Наразі відбувається його розведення.

  • 12 вересня директор Інституту гідробіології Сергій Афанасьєв та директор Українського гідрометеорологічного інституту Володимир Осадчий заявили, що джерелом забруднення річок Сейм та Десна виявився Тьоткінський цукровий завод, розташований на території Курської області РФ.
  • 15 вересня заступник голови Державного агентства водних ресурсів України Ігор Гопчак повідомив, що забруднення із Сейму та Десни досягнуло Київської області.