Завантажити ще

До станції Вернадського починають повертатися пінгвіни для гніздування

До станції Вернадського починають повертатися пінгвіни для гніздування
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

В Антарктиці закінчується зима, тож біологи фіксують дедалі більше субантарктичних пінгвінів на острові Галіндез, де знаходиться українська антарктична станція імені академіка Вернадського. Це так звані "розвідники", які вже підшуковують собі місце для гніздування. Представники цього виду з антарктичної весни до осені мешкають на острові Галіндез. Тут будують гнізда, відкладають яйця та виводять пташенят. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

У повідомленні зазначають, що наразі на Галіндез заходять невеликі групи пінгвінів - від 10 до 70 птахів. Менші групи зустрічаються безпосередньо біля станції Вернадського, а більші - на мисі Пінгвін-Пойнт з іншого боку острова.

- Після першого раптового візиту наприкінці липня невеликі групи пінгвінів іноді навідувалися сюди. Потім лід заблокував протоки в нашій акваторії, і їх не було. Але за останній тиждень штормовий вітер та температура близько нуля частково зруйнували цей лід. І пінгвіни змогли знову користуватись зручними для себе ділянками на острові - де є відносно пологий спуск у воду, – розказав біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.

Він відзначив, що велике повернення субантарктичних пінгвінів очікується традиційно наприкінці вересня - початку жовтня. Але зараз “розвідники” вже заходять на Галіндез, щоб придивитися кращі місця для гніздування.

Українські науковці спостерігають за птахами в Антарктиці в контексті зміни клімату, адже вони досить швидко реагують на зміни навколишнього середовища. Зокрема, до сезону 2007-2008 років субантарктичні пінгвіни взагалі не гніздували на острові Галіндез, а обирали тепліші північніші території. Потім їхня колонія в околицях Вернадського постійно зростала. І вже у сезоні 2023-2024 років на Галіндезі їх була рекордна кількість - до 7 тисяч. Такі зміни є одним з неспростовних доказів потепління в регіоні.

  • У червні на станцію Вернадського, де працюють українські полярники, знову повернувся імператорський пінгвін. Цього разу несподіваний гість кілька днів гуляв островом Галіндез - йому сподобалось місце біля геомагнітної обсерваторії.
  • У березні Національний антарктичний науковий центр показав, як живуть субантарктичні пінгвіни, адже це дуже соціальні птахи. Вони багато комунікують між собою, ходять островом, приймають сонячні ванни, наводять красу в оперенні або сплять.