Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Українські полярники показали справжнє життя пінгвінів: «тусять», приймають сонячні ванни та наводять красу

Українські полярники показали справжнє життя пінгвінів: «тусять», приймають сонячні ванни та наводять красу
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Субантарктичні пінгвіни дуже соціальні птахи. Вони багато комунікують між собою, ходять островом, а також приймають сонячні ванни, наводять красу в оперенні або сплять. Як повідомив Національний антарктичний науковий центр у Facebook, цікаве відео справжнього життя пінгвінів зняв системний механік 28-ї УАЕ Олександр Милашевський.

На хвилинному ролику зафіксована година з життя субантарктичних пінгвінів у дуже прискореному форматі.

- Ці пінгвіни вміють спати і лежачи, і стоячи – залежно від умов.  Також на відео вже складно відрізнити батьків та їхню малечу, адже за розмірами вони тепер однакові, - йдеться в повідомлення наукового центру.

За даними біолога Сергія Глотова, який вже другий рік поспіль працює на «Вернадському», що навкруги будівлі станції і загалом на острові цього сезону пінгвінів помітно більше (у січні їх вже було понад 5 тисяч).

Зросла й кількість південнополярних поморників – головних крилатих ворогів пінгвінів, які харчуються їхніми яйцями та пташенятами. Це теж одна з ознак збільшення популяції чорно-білих символів Антарктики.

Українські полярники відзначають, що з такими сусідами ніколи не сумно.

-  Адже, як можна побачити на відео, в них досить насичене життя. А ще – дуже голосні крики: вони схожі на звуки віслюка й не припиняються цілодобово. Тож на світанку українців в Антарктиці будять не півні, а пінгвіни, - підсумували в науковому центрі.

  • В середині лютого стало відомо, що на острові Галіндез вперше за два роки у поморників вилупилися пташенята. Цей показник важливий, бо минулого року українські біологи не спостерігали появу малюків у поморників на Галіндезі, хоча були кладки яєць. Розмноження цих птахів також було не дуже успішним на навколишніх островах. 
  • 19 лютого на честь Всесвітнього дня китів українські полярники станції ім. Академіка Вернадського поділилися інформацією про китів, що мешкають в Антарктиці.
Новини по темі: пінгвіни Вернадський