Війна суттєво вплинула на життя українців, і освітній процес не став винятком. Багато шкіл перейшло на дистанційний формат навчання, сигнали тривоги знижують концентрацію учнів, а руйнування навчальних закладів та масові переселення змусили багатьох дітей адаптовуватись до нових умов, зокрема за межами рідної країни.
Освітянам та батькам варто розуміти, що потрібно робити для того, аби забезпечити якісну освіту навіть в таких вкрай складних обставинах.
Тому сьогодні ми поділимось досвідом та порадами від фахівців освітнього центру Cambridge.ua. Ці рекомендації допоможуть краще зрозуміти, як адаптувати процес навчання та забезпечити його високу ефективність.
Пам’ятайте, що життя та здоров’я дітей — це найголовніше! Тому першочергово віддавайте перевагу безпеці, ніж виконанню академічних вимог: жодна контрольна або складна для розуміння тема не варта того, щоб ризикувати.
Якщо ви відчуваєте, що учні втомлені через нічні тривоги, не варто їх сильно навантажувати. Натомість зосередьтеся на повторенні матеріалу або проведіть заняття, присвячене зміцненню емоційного стану дітей.
В умовах постійних змін важливо залишатися гнучкими. Тож плануйте уроки з урахуванням можливих перешкод, таких як повітряні тривоги або відключення світла.
Адаптуйте навчальні плани, щоб врахувати обмеження, з якими стикаються учні. Так ви підтримаєте дітей у складних та непередбачуваних умовах.
Створіть атмосферу довіри, підтримки та безпеки у класі, навіть якщо ви займаєтесь онлайн. Звертайте увагу на емоційний стан учнів та допомагайте їм впоратися зі стресом.
Уникайте тем, які можуть травмувати дітей, наприклад питань, повʼязаних із втратою рідних. Однак підтримуйте відкрите спілкування, щоб учні могли вільно висловлювати почуття та переживання.
Поважайте індивідуальні особливості та потреби кожного учня.
Надайте можливість вибору завдань та способів їхнього виконання. Замість того щоб критикувати, хваліть.
Підтримуйте гігієну користування технічними засобами — так ви уникнете перевантаження та виснаження.
У сучасних умовах, коли навчання часто проходить онлайн, важливо робити регулярні перерви для фізичної активності — руханки або вправи допоможуть розслабитися та відновити енергію.
Перший Кембриджський центр продовжує навчати студентів навіть у складних умовах війни — школа зберігає високу якість освіти на своїх курсах англійської мови.
Під час повітряної тривоги пропонується пройти в укриття. Якщо сирена звучить перед початком уроку, викладач переносить його на іншу зручну для студентів годину або день. А під час навчання онлайн ви зможете отримати запис.
Крім того, у випадку пропуску трьох занять поспіль кожен студент має право на один безкоштовний урок-відпрацювання з викладачем.
Також відключення світла не заважають процесу навчання — в освітньому центрі на Золотих Воротах у Києві продовжують проводити офлайн-уроки. Тут завжди є вільні робочі місця та стабільний інтернет.
Cambridge.ua адаптував навчальний процес до сучасних умов, щоб прагнення українців до отримання нових знань залишались незмінними.
Навчайтесь навіть в складних умовах, аби стати сильнішими, — реєструйтесь на курси англійської мови в Cambridge.ua.