21 грудня
Завантажити ще

Співвласник видавництва "Атлант" пояснив високі ціни підручників для дітей із особливими освітніми потребами

Співвласник видавництва
Фото: facebook.com/viktor.kruglov.98

Співвласник видавництва "Атлант", який став фігурантом журналістського розслідування про підручники для дітей з особливими освітніми потребами за завищеною ціною, пояснив, чому так відбувається. Віктор Круглов зазначив, що друк таких підручників пов'язаний із безліччю труднощів, а озвучити ціну на одну конкретну ціну – це маніпуляція з боку журналістів. Про це він написав у своїх соцмережах.

- Контракти на видання перекладних підручників та дітей з ОВП (особливими освітніми потребами) було підписано у червні з вимогою надрукувати їх до 1 серпня. Друкарень, які відповідають санітарним вимогам та можуть видавати підручники в Україні мало, а одну з найбільших друкарень «Фактор-друк» було зруйновано у травні ворожим бомбардуванням. Липень – місяць 100% завантаження друкарень. Довелося розподіляти пакети замовлень між 5 друкарнями (а не однієї ПЕТ, як сказано в статті). Визначення ціни на окреме видання у статті свідомо маніпулятивне, тому що під час замовлення менеджмент «Атланта» розглядав ціну не однієї книги, а всього пакету замовлень, - зазначив він.

Круглов додав, що друкарня «ПЕТ» почала друкувати 11 найменувань перекладних підручників з тиражем від 112 шт до 2270 шт, ще 12 підручників для дітей з ОВП з тиражем від 700 до 1000 шт. та 12 – від 4000 до 10 000 шт. Усі ці підручники були надруковані вчасно, зазначив він, визнавши, що ціна одного з них справді склала 454 гривні. При цьому він здивований тим, що це викликано таким резонансом, адже це якісний навчальний матеріал, виданий з дотриманням усіх норм і невеликим тиражем, тоді як багато художніх книг зараз коштують дорожче.

  • 7 серпня стало відомо, що Міністерство освіти і науки України проведе службове розслідування із закупівлі Інститутом модернізації змісту освіти підручників для дітей із особливими освітніми потребами за завищеною ціною.
  • У публікації видання NGL Media повідомлялося, що лише протягом червня-липня 2024 року ІМЗО уклав з ТОВ "Видавництво Атлант" 83 угоди (безпосередньо, без оголошення тендерів) на суму майже 163 мільйони гривень для видання підручників: для шкіл з мовами навчання національних меншин ( польською, угорською, румунською) та для учнів з особливими освітніми потребами. Ще 21 угоду на 15 мільйонів гривень уклали у грудні минулого року.
Новини по темі: Книги освіта