У вівторок, 6 серпня, в Україні відзначається одне з 12 найбільших свят православної церкви - церковне свято Преображення Господнього, яке в народі називають Яблучний Спас.
Основна традиція Яблучного Спаса полягає в освяченні в церквах яблук, а також інших фруктів та овочів. За віруваннями, саме в цей день Ісус Христос показав апостолам свою божественну силу.
Вважається, що в цей день природа переходить від літа до осені, і ночі після Спаса стають холоднішими. У народі ж кажуть, що погода на Спаса буде такою ж, як і на Покрову. Є навіть приказка: "На Яблучний Спас – літо від нас пішло".
Вважається, що якщо на Спаса загадати бажання і з'їсти освячене яблуко, воно неодмінно здійсниться. Яблука в цей день символізують добробут, родючість і гармонію в родині.
Традиційно в цей день прийнято роздавали дрібні гроші бідним і пригощати їжею нужденних, вірячи, що це принесе щастя і достаток родині.
На Спаса заборонено виконувати домашню роботу – дозволені лише приготування їжі і збирання врожаю. Також забороняється лаятися, сваритися, купатися у відкритих водоймах і бажати комусь зла, оскільки вважається, що негативні побажання неодмінно повернуться.