Магнітні бурі супроводжуватимуть останні дні липня та початок серпня. За інформацією синоптиків, на Сонці сталося кілька сильних спалахів, через що величезні хмари плазми на не меншій швидкості рухаються у бік Землі. У понеділок, 29 липня, багато жителів планети відчули легке нездужання, такий стан буде у метеозалежних і 30 липня.
У серпні прогнозуються три магнітні бурі різного ступеня інтенсивності. Починаючи з 1 серпня протягом двох днів Землю накриватиме сонячний шторм силою в 3-4 бали. Це загрожує серйозними проблемами для тих, чий організм реагує на ці природні явища.
Після невеликого перепочинку магнітна буря повернеться. Штормитиме з 9 до 12 серпня із силою 4 бали. І велика ймовірність, що нездужання зможуть відчути не тільки метеозалежні люди, які страждають на хронічні захворювання, а й ті, хто вважає себе здоровим. Тому готуватися до чергового етапу коливань магнітосфери варто серйозно.
Ще один спалах інтенсивністю 3 бали може статися 28-29 серпня.
Таку поведінку нашого Сонця вчені пояснюють космічними явищами. Активність Сонця то посилюється, то слабшає протягом 11-річного періоду, відомого як сонячний цикл, – пояснили спеціалісти американської обсерваторії сонячної динаміки. - 25-й за рахунком сонячний цикл розпочався у грудні 2019 року і зараз наближається до сонячного максимуму - періоду, коли такі виверження стають частішими. Цей цикл досягне свого піку в період з кінця 2024 року до початку 2025 року. Дослідники спостерігають більш інтенсивні сонячні спалахи, коли ми наближаємось до кінця циклу.
На даний момент найпотужніший зареєстрований спалах на Сонці стався 14 травня цього року. Причиною катаклізму стала величезних розмірів сонячна пляма (область надсильного та складного магнітного поля), яка й викликала цю історичну магнітну бурю. Полярні сяйва у всьому світі пройшли саме через неї.
Приблизно схоже явище ми могли б спостерігати 23 липня, коли Сонце випустило потужний магнітно-заряджений плазмовий потік. На щастя, в інший від Землі бік, інакше головний біль – це було б найменше, що ми отримали б від нашого світила «в подарунок».
Одна з найвідоміших сонячних бурь в історії людства була у 1859 році і отримала назву «подія Керрінгтона» на честь британського астронома Річарда Керрінгтона, який спостерігав за інтенсивними сонячними плямами. То була епоха каліфорнійської «золотої лихоманки». Численні записи про це природне явище повідомляли, що світло полярних сяйв, викликаних цим магнітним штормом, було настільки інтенсивним, що шахтарі могли мити золото вночі, а телеграфні лінії світилися червоним у темряві.
У 1921 році сонячна буря, яка тривала три дні, принесла масу неприємностей, викликавши численні загоряння електроприладів та мереж. У Нью-Йорку навіть було зупинено всі потяги, тому катаклізм назвали «Нью-Йоркський залізничний шторм».
1972 року сонячна буря призвела до вибуху кількох тисяч морських мін уздовж узбережжя В'єтнаму. А в 1982 році у Швеції були зафіксовані проблеми на лініях передач, причому зачепило і сусідню Норвегію. 1989 року сонячна буря викликала дев'ятигодинне відключення електроенергії у Квебеку.
Також ми пережили потужні сонячні бурі у 2003, 2017 та 2022 роки, коли компанія Ілона Маска Space X втратила свої 40 супутників.
Норвезька лабораторія в Тромсі, в якій знаходяться кілька магнітометрів, що вимірюють силу магнітного поля Землі, вже видала попередження: цей і наступний рік будуть піковими за активністю сонця, і бурі потужністю 5 балів не будуть рідкістю. Тож ми маємо трохи часу підготуватися, щоб пережити ще й цю напасть.