Завантажити ще

На Вінниччині зафіксували випадок зараження дирофіляріозом

На Вінниччині зафіксували випадок зараження дирофіляріозом
Фото: Pixabay

На Вінниччині лікарі підтвердили випадок дирофіляріозу у пацієнта. Про це повідомили у пресслужбі обласного центру контролю та профілактики хвороб.

- У лабораторії Вінницького ОЦКПХ підтверджено випадок дирофіляріозу у пацієнта. Дирофіляріоз — це паразитарне захворювання, спричинене гельмінтами роду Dirofilaria. Зазвичай воно реєструється як природно-осередковий гельмінтоз серед домашніх тварин (собак, кішок) та хижаків. У людини зазвичай розвивається підшкірний дирофіляріоз, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у центрі, останніми роками в Україні спостерігається стійка тенденція до зростання захворюваності на дирофіляріоз. Людина не заражається безпосередньо від собак та котів - інфекція передається через укуси заражених комах. Інкубаційний період може тривати від 1 місяця до 2 років, а симптоми залежать від локалізації гельмінта. Лікування дирофіляріозу нерідко потребує хірургічного втручання.

- Гельмінт D. repens, виявлений на території України, найчастіше локалізується у підшкірній клітковині, сполучній тканині різних частин тіла, кон'юнктиві та інших тканинах ока, статевих органах (мошонка, яєчко), молочних залозах, рідше – в оболонках тканин та органах черевної порожнини людини, - зазначають медики.

У Вінницькій області у 2020 та 2021 роках зареєстрували по одному випадку дирофіляріозу, у 2022 та 2023 роках — по два випадки. Цього року зафіксовано один випадок: нематоду видалено у пацієнта з-під шкіри над лівою бровою.

  • 4 липня українські хірурги із Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова провели операцію на серці 49-річного захисника Юрія Січки без розрізу грудної клітки. Вони використовували внутрішньосудинний доступ через руку, що є унікальним методом, який раніше не практикувався.
  • 4 липня в Івано-Франківській області у жінки, яка приїхала погостювати в одне із сіл Коломийського району, виявили рідкісне захворювання – псевдотуберкульоз. Це перший випадок у регіоні за останні кілька років.
Новини по темі: Хвороби