Завантажити ще

Блокуємо сонце рослинами та знімаємо килими: охолоджуємо дім без електроенергії у спеку

Блокуємо сонце рослинами та знімаємо килими: охолоджуємо дім без електроенергії у спеку
Фото: www.cnet.com

Синоптики обіцяють, що в подальші дні спека спадатиме. Щоправда, поступово і на якихось два градуси. Тому для українців актуальним залишається запитання - як охолодити дім без електроенергії? Про найбільш популярний влітку колір штор, у яку пору доби треба відчиняти вікна, а також чому у спеку краще замовляти доставку їжі - читайте у матеріалі Коротко про.

Зачиняємо вікна впродовж дня

Це перше, що треба зробити, аби зберегти приємну прохолоду в приміщенні. Більшість людей помилково вважають, що в будинку буде свіжіше, якщо відчинити вікна. Та працює це лише тоді, коли на вулиці комфортна прохолода. У спеку через відчинені вікна у дім потрапить більше гарячого повітря.

Користуємося шторами та жалюзі

Таким чином можна зменшити значну кількість сонячних променів, які так і хочуть потрапити усередину будинку. Особливо дієві штори темного (чорного, графітового) кольору. До речі, їх активно розкуповують у магазинах. І штори, і жалюзі ще й допоможуть уникнути парникового ефекту від сонячного світла, що проникає крізь скло, підвищуючи температуру в будинку.

Штори темного кольору блокують значну кількість сонячних променів, які так і хочуть потрапити усередину будинку. Фото: onithome.com

Штори темного кольору блокують значну кількість сонячних променів, які так і хочуть потрапити усередину будинку. Фото: onithome.com

Відчиняємо балконні двері та вікна вночі

Саме уночі температура повітря зовні хоча б трохи знижується. Завдання з зірочкою: запустити прохолодний вітерець з вулиці у дім. Для цього відчиняємо усі вікна-двері, аби створити протяг. Тоді повітря циркулює по всьому простору, знижуючи температуру в приміщенні.

Уникаємо приготування їжі в приміщенні

Ця порада особливо сподобається жінкам, які не надто люблять куховарити. Запам’ятайте і перекажіть іншим фанатам домашньої їжі: плити та духовки виробляють занадто багато тепла у домі, тому приготування їжі на кухні може підвищити температуру у всьому будинку. Узагалі куховарство у спеку має бути заборонене. Хіба що нескладний легенький салатик. А значно прохолодніше пообідати у найближчому кафе або, зрештою, замовити доставку готових страв.

Плити та духовки виробляють занадто багато тепла у домі, тому приготування їжі на кухні може підвищити температуру у всьому будинку. Фото: pexels.com/ Klaus Nielsen

Плити та духовки виробляють занадто багато тепла у домі, тому приготування їжі на кухні може підвищити температуру у всьому будинку. Фото: pexels.com/ Klaus Nielsen

Знімаємо килими

Зі стін та з підлоги, тому що вони не лише затримують пил, а й тепло у приміщенні. Набагато приємніше ходити босими ногами по прохолодній підлозі, аніж по теплому покриттю.

Вмикаємо прилади уночі

Електрики, звісно, проти такої поради, адже завжди існує небезпека короткого замикання електромережі. Але нюанс: працюючи, побутова техніка завжди виділяє тепло. Тому краще користуватися сушаркою, пилососом, посудомийною машиною саме вночі, тоді, коли є електрика. Звісно, задля безпеки не залишаємо увімкнену техніку без нагляду. І краще відчинити вікна, щоб зайве тепло вийшло назовні.

Встановлюємо навіси на вікна та двері

Це вже досвід жителів південних країн. Такі навіси захищають будинок від сонячного тепла. Більш того, за кордоном експерти вже підрахували, що ось таке нехитре облаштування може зменшити надходження сонячного тепла до будинку на майже 70 відсотків.

Ізолюємо найбільш спекотні кімнати

У кожному будинку є таке сонячне приміщення. От туди краще зачинити двері і взагалі зайвий раз не заходити, щоб висока температура не розповсюджувалася по усьому дому. І, як додатковий захист від тепла, зовні біля дверей такої кімнати можна покласти зволожений рушник.

Блокуємо тепло рослинами

Тут знадобляться великі вазони або дерева у горщиках, стійкі до прямих сонячних променів. Ними можна затінити підвіконня або зовнішні стіни будинку. Чим більше дерев біля дому, тим прохолодніше в ньому. І обирайте листяні рослини, тому що листя дає більше тіні, аніж, приміром, кактус.

Зволожуємо будинку

Зволоження допоможе трохи знизити температуру повітря в приміщенні. Є кілька дієвих способів:

  • Залишайте двері ванної кімнати відкритими під час прийняття душу: випаровування проникатиме у кімнати і зволожуватиме повітря (хто в таку спеку приймає гарячий душ? - Ред).
  • Розставте посудини з водою у кімнатах: це такий собі дешевий зволожувач повітря. Волога буде випаровуватися, а температура повітря знижуватиметься.
  • Змочіть штори свіжою водою. Знову ж таки: вода випаровуватиметься, і в приміщенні ставатиме комфортніше.
  • За можливості мийте підлогу двічі на день. Це допоможе «охолодити» паркет, ламінат чи плитку.

Простирадло та подушку – у морозильник

Якщо подушка не влазить, то можна взяти лише наволочку (і простирадло). Покласти у поліетиленовий пакет, відправити на годину у холодильник. Радимо зробити так перед сном. Заснути на прохолодній постелі буде легше.

Охолоджуємо ліжко

Для цього треба розкласти на спальному місці пляшки з крижаною водою. Таким чином матрац та ковдра охолодяться. А перед сном ємності забираємо і насолоджуємося приємною прохолодою.

Новини по темі: Спека Поради Лайфхак