Завантажити ще

Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти біля цивільних районів у Криму, - ISW

Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти біля цивільних районів у Криму, - ISW
Фото: t.me/astrapress

Росія цілеспрямовано розміщує військові об’єкти поблизу цивільних районів у тимчасово окупованому Криму, намагаючись стримати українські удари. До такого висновку дійшли аналітики Інституту вивчення війни (ISW) після заяв росіян про атаку на Севастополь.

Експерти наголосили, що 23 червня міністерство оборони Росії заявило  про запуск українськими силами  по Севастополю п'ятьох ракет ATACMS, оснащених касетними бойовими частинами. Відомство стверджувало, що удар російського перехоплювача ППО призвів до того, що одна ракета відхилилася від траєкторії польоту і вибухнула.

У соцмережах з’явилось відео, на якому видно цивільних на пляжі в Севастополі під час і після відхилення ракети від траєкторії польоту. Так званий "губернатор Севастополя" Михайло Развожаєв заявив, що в результаті удару загинуло четверо людей і 151 отримала поранення. Українські військові не підтвердили і не спростували завданя ударів по Севастополю.

За даними аналітиків ISW, відеоматеріали та знімки (в тому числі й з Вітіного та Євпаторії) свідчать про те, що росіяни розміщують військову техніку в цивільних районах Криму з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Паралельно Москва заохочує російський туризм до окупованого Криму у воєнний час, а військові РФ продовжують використовувати півострів як тиловий плацдарм.

Експерти вважають, що російські військові можуть  цілеспрямовано розміщувати військові об'єкти поблизу цивільних районів у Криму, намагаючись стримувати українські удари.

  •  23 червня голова військової розвідки України Кирило Буданов заявив, що ті, хто стверджує, що ATACMS є недостатньо потужними для знищення Керченського мосту, помиляються
  • 30 травня у ЗСУ підтвердили удари ракетами ATACMS по Керченській поромній переправі.