Завантажити ще

“Потрощені мрії”. Харків’яни зняли фільм для ООН та ЮНЕСКО про нищення росіянами української культури

“Потрощені мрії”. Харків’яни зняли фільм для ООН та ЮНЕСКО про нищення росіянами української культури
Фото: Кадр з фільму

Творча група молоді з Харкова під керівництвом Вікторії Ярославської зняла відеофільм під назвою “Потрощені мрії”. Разом із листом за підписом мера Харкова Ігора Терехова англомовна версія стрічки помандрує до офісів генерального секретаря ООН  Антоніу Гутерреша та гендиректора ЮНЕСКО Одрі Азулай. У фільмі наводяться красномовні докази того, що російські окупанти навмисне цілять не тільки по нашій енергетичній структурі, а й по освітніх, культурних, історичних об’єктах.

-  Харків – це надзвичайно насичене українськістю місто. Тут найбільша концентрація вишів, спеціалізованих шкіл для обдарованої молоді, пам’ятників культури та архітектури, включаючи всесвітньо відомий Будинок “Слово” – вічний спогад про  “Розстріляне відродження”, - сказала для Коротко про керівник проєкту Вікторія Ярославська. – І на все це зараз нещадно летять російські ракети. От тільки наприкінці травня ними був зруйнований поліграфічний комплекс «Фактор-Друк», звідки виходила у світ кожна третя в Україні книга, в тому числі шкільні підручники.

Супроводжувальний до фільму лист від мера Харкова містить прохання задіяти всі існуючі механізми для припинення ударів по цивільному населеннню та цивільній інфраструктурі Харкова та інших українских міст. В ньому наводяться такі цифри:

  • з 24 лютого 2022 року в Харкові повністю або частково зруйновано 796 освітніх об’єктів,
  • 271 заклад культури,
  • 52 заклади спорту,
  • 34 парки та площі.
  • Повітряна тривога лунала більше 172 дні поспіль, 16 годин на добу.