Завантажити ще

QR-код додатку "Резерв+" тепер можна пред'являти при перетині кордону

QR-код додатку
Фото: facebook.com/DPSUkraine

При перетині кордону чоловіки призовного віку тепер можуть пред'являти QR-код у мобільному додатку "Резерв+". Він є чинним військово-обліковим документом для подання на кордоні. Про це розповів речник Держприкордонслужби полковник Андрій Демченко у коментарі "Українській правді".

- Міністерство оборони анонсувало можливість оформлення військово-облікового документа в електронній формі за допомогою мобільного додатка. У зв'язку з цим Державна прикордонна служба України зазначає, що у пунктах пропуску на кордоні заходи прикордонного контролю відбуватимуться, як і раніше, з дотриманням норм чинного законодавства. Рішення про пропуск осіб ухвалюватиметься на підставі наявності всіх необхідних умов пропуску та інформації, що дає право на перетин кордону. Зокрема, це стосується і наявності у військово-облікових документах у паперовій чи електронній формі інформації із зазначенням підстав про звільнення від мобілізації або виключення з військового обліку за станом здоров'я. Наразі це є додатковою умовою для перетину кордону окремими категоріями громадян, - зазначив Демченко.

Представник прикордонної служби додав, що прикордонники при цьому радять військовозобов'язаним уважно перевіряти інформацію, яка дає право на перетин державного кордону, у своїх військово-облікових документах, у тому числі й в електронній формі. Він також повідомив, що для запобігання використанню підроблених документів прикордонники у разі потреби здійснюють перевірку інформації з військово-облікових документів через систему "Оберіг". Зокрема, у разі невідповідності даних представники ДПСУ мають право відмовити громадянину у перетині кордону на виїзд з України.

  • 23 травня представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко заявив, що прикордонники не беруть до уваги мобільний додаток "Резерв+" під час перевірки підстав для виїзду чоловіків за кордон. Цей сервіс створено виключно для оновлення своїх військово-облікових даних.
  • 9 червня Міністерство оборони анонсувало впровадження нових функцій у додатку "Резерв+". Після оновлення українці зі статусом "Обмежено придатний" матимуть можливість взяти електронне направлення на проходження військово-лікарської комісії.
  • 18 травня, у перший день дії нового закону про мобілізацію, в Україні запустили додаток «Резерв+». У додатку військовозобов'язані можуть оновити свої дані відповідно до вимог закону. Сервіс має замінити походи до ТЦК та ЦНАП.