13 липня
Завантажити ще

У Києві пройшов Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ

У Києві пройшов Марш рівності на підтримку прав ЛГБТ
Фото: hromadske.ua

Біля столичного метро Театральна відбувся 16 червня Марш рівності. Хода на підтримку прав ЛГБТ була довжиною 100 метрів і тривала лише 10 хвилин. Про це повідомляють низка місцевих Телеграм-каналів.

За словами організаторів, їм дозволили пройти сто метрів. У цей час на виході з метро чергувало безліч правоохоронців, і всіх, хто прямував до учасників маршу, перевіряли металодетектором. Попереду ходи йшли ЛГБТ-військові, учасників акції було оточено поліціянтами. Рух вулицею Євгена Чикаленка, де проходили активісти, був повністю перекритий.

Як пишуть канали, "Марш рівності" у Києві тривав недовго: організатори закликали учасників спуститися в метро та розійтися. Перед цим їм порекомендували сховати ЛГБТ-символіку, щоб уникнути провокацій.

Тим часом ультраправі зібралися на Хрещатику, щоб протистояти ЛГБТ-маршу. Їх заблокувала поліція, щоб запобігти сутичкам. Пізніше у соціальних мережах повідомили, що ультраправі прорвали поліцейське оточення та попрямували до місця проведення "Маршу рівності". На цей момент захід вже завершився, і учасники почали розходитися.

  • 3 червня громадська організація "КиївПрайд" повідомила, що перший із 2021 року Марш рівності відбудеться 16 червня у столичному метро. Однак у КМДА відповіли, що не погодили проведення заходу у підземці. З міркувань безпеки організаторів попросили обрати іншу локацію.
  • Під час повномасштабного вторгнення колони "КиївПрайду" брали участь у "Маршах рівності" за кордоном. 2023 року співачка Оля Полякова очолила українську колону прайду ЛГБТК+ у Лондоні у костюмі супергероїні.
Новини по темі: ЛГБТ Марш рівності