Завантажити ще

КМДА та поліція вирішують, як забезпечити безпеку учасників "КиївПрайду", та побоюються провокацій

КМДА та поліція вирішують, як забезпечити безпеку учасників
Фото: facebook.com/KyivZapalnichka

Київ продовжує готуватися до проведення Маршу рівності "КиївПрайд". Головною проблемою як для організаторів, так і для правоохоронців, які мають забезпечити порядок під час його проведення, залишається безпекове питання. Про це заявив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

– Столиця завжди підтримувала пріоритети європейського розвитку. В умовах воєнного стану ми не відступаємо від цих цінностей і розуміємо, що всі мають право бути почутими. Особливо коли йдеться про права людей. Однак саме безпека – першочергове завдання міської влади та організаторів усіх заходів. Це головна умова. Винятків не може бути. Тому сьогодні ми зібралися разом із організаторами Маршу рівності та правоохоронцями, щоб знайти оптимальний варіант безпечного проведення заходу, – зазначив Поворозник.

Влада міста побоюється провокацій та заворушень. І тому прохання організаторів про проведення маршу у Київському метрополітені було відхилено. Поворозник пояснив, що це могло бути небезпечним як для учасників маршу, так і для пасажирів. Адже метрополітен – об'єкт подвійного призначення та частина критичної інфраструктури міста. Тому організаторів попросили окремо відпрацювати із правоохоронними органами альтернативні варіанти місця проведення.

  • 3 червня у КМДА спростували заяви, які поширюють деякі Telegram-канали, про нібито зупинення руху метро на час проведення Маршу рівності та виділення на його організацію 2 мільйонів гривень з міського бюджету. Крім того, влада не погодила проведення Маршу рівності в метро.
  • "КиївПрайд" востаннє проходив у столиці у 2021 році. Цього року організатори планували, що у заходах у столичній підземці через обмежений простір візьмуть участь не більше 500 осіб.
Новини по темі: Київ Марш рівності