Завантажити ще

Працівники агросектору отримають "бронь" від мобілізації на рік - Мінагрополітики

Працівники агросектору отримають
Фото: agroportal.ua

Співробітників аграрного сектору в Україні звільнятимуть від мобілізації на рік. Це рішення ухвалено для забезпечення безперебійної роботи аграріїв. Про це заявив виконувач обов'язків міністра аграрної політики Тарас Висоцький під час форуму Black Sea Security Forum, передає "Суспільне".

За його словами, кількість працівників в аграрній галузі знизилася приблизно до 20%, оскільки значну частину було мобілізовано. Однак такі інженерні фахівці, як трактористи, машиністи та інженери з елеваторного обладнання, необхідні й у ЗСУ, і сільському господарстві.

Як зазначив в.о. міністра, для бронювання працівників агросектору було зроблено кілька кроків. По-перше, чинні бронювання автоматично продовжуються на три місяці без необхідності подання нових документів. По-друге, тепер можна бронювати працівників на 12 місяців замість колишніх шести.

- Третє, за певними професіями, наприклад, трактористи, агрономи, ветеринарні лікарі, є можливість бронювати ту кількість працівників, яка є критично необхідною, при цьому отримуючи погодження від військових, - наголосив він.

Також Висоцький наголосив, що загальна квота на бронювання становить до 50%, проте для окремих професій можна подати обґрунтоване клопотання щодо збільшення цієї кількості.

  • 12 червня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11331 щодо можливості економічного бронювання від мобілізації. Згідно з документом, кожне підприємство, яке сплачує підвищений військовий збір у 20 000 грн на місяць за працівника, зможе його забронювати. Економічне бронювання пропонується поширити на представництва міжнародних компаній та ФОП.
  • 7 червня влада домовилася про бронювання 90% рятувальників та поліціянтів. 10% співробітників ДСНС мають вибір мобілізуватися до лав Збройних Сил України, Національної гвардії або Державної прикордонної служби. 10% поліціянтів, які підлягають мобілізації, можуть приєднатися до бригади «Лють» або додатково створених трьох бойових бригад Національної поліції України.