15 липня
Завантажити ще

Чоловіки, які повернулися в Україну, щоб стати на військовий облік, потрапили до "пастки" - нардеп Веніславський

Чоловіки, які повернулися в Україну, щоб стати на військовий облік, потрапили до
Фото: glavcom.ua

Українці, які мешкають за кордоном, приїжджають на батьківщину, щоб стати на військовий облік. В Україні вони стикаються з проблемою – виїхати з країни більше не можуть. Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський в інтерв'ю Radio NV.

- Громадяни України, які не стояли на військовому обліку та повернулися до України, вони зараз потрапили, фактично, у своєрідну пастку. Вони не можуть виїхати з України назад до своїх родин і не можуть в Україні стати на військовий облік, бо не мають в Україні зареєстрованого місця проживання, - розповів нардеп.

Він зазначив, що профільний комітет парламенту готує звернення до уряду, МВС та Міноборони, щоб розв'язати цю проблему. За словами Веніславського, щодо цього питання до нього вже звернулися десятки громадян за допомогою.

Згідно з ухвалою Кабміну, українські чоловіки, які раніше були офіційно зняті з військового обліку через виїзд за кордон на термін більше ніж три місяці, мають повернутися на військовий облік до 16 червня. Для цього вони зобов'язані особисто приїхати до України, відвідати ТЦК та знову стати на військовий облік. Це стосується призовників, військовозобов'язаних та резервістів, які раніше виїжджали за кордон на постійне місце проживання та особисто подавали до ТЦК документи, що підтверджують виїзд, та знімалися з військового обліку. Тим часом чоловіки, які виїхали за кордон без офіційної процедури зняття з військового обліку, зможуть оновити свої дані дистанційно.

  • 28 травня у ЗСУ заявили, що українцям, яким виповнилося 17 років, можуть вручати повістки, якщо вони не стануть на військовий облік. Водночас постановка на військовий облік не має відношення до мобілізації, що триває.
  • 6 травня Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності рекомендував до ухвалення в цілому законопроєкту, який передбачає, що за порушення правил військового обліку чоловіків зможуть штрафувати без складання протоколу.
Новини по темі: Мобілізація