Завантажити ще

Негода знеструмила понад сотню населених пунктів у п'яти областях України

Негода знеструмила понад сотню населених пунктів у п'яти областях України
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Ввечері та вночі 11 червня в деяких областях України вирувала негода. Сильний вітер та дощ із градом пошкодили енергомережі в п'яти областях. Внаслідок цього без електроенергії залишилися мешканці 51 населеного пункту, повідомили в Укренерго.

- Через погодні умови на ранок залишається знеструмленими 51 населений пункт у Київській, Кіровоградській, Сумській, Черкаській, Чернігівській областях.  З інших причин без енергоживлення 462 населені пункти. Зокрема, через бойові дії є нові знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Полтавській, Харківській, Херсонській областях, - йдеться у повідомленні.

Також через дефіцит в енергосистемі 11 червня дія обмежень по всій Україні діятиме з 14:00 до 23:00. Для споживачів будуть застосовувати графіки погодинних відключень світла.

- Споживання у спеку продовжує зростати і показує відсутність економії. Водночас українські електростанції через масштабні пошкодження не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі. Тому Диспетчерський центр «Укренерго» вимушений застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів, - пояснюють енергетики.

  • Україна повернулася до графіків відключень світла 14 травня через ракетні удари Росії з 22 березня по 8 травня. У ході цих атак було пошкоджено всі великі теплові та гідроелектростанції країни.
  • Вимушені відключення електроенергії - наслідок комбінованих цілеспрямованих атак Росії на українську енергосистему. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.