28 травня
Завантажити ще

В Україні запровадили аварійні відключення – з вечора без світла частина Львова та Києва

В Україні запровадили аварійні відключення – з вечора без світла частина Львова та Києва
Фото: t.me/dsns_sumy (ілюстративне)

З вечора 14 травня Укренерго почало запроваджувати аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. 15 травня графіки обмеження потужності будуть діяти для промислових споживачів протягом всієї доби – з 00:00 до 24:00, зазначили у пресслужбі компанії. Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури не обмежується.

Серед міст, в яких застосовувались аварійні відключення, Львів, Київ, а також Миколаївщина. У Дніпрі через відключення електропостачання почалися перебої з водою.

Крім того, з 6:40 до 09:00 застосовані "контрольовані аварійні відключення" для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Енергоживлення об'єктів критичної інфраструктури не обмежується. Також сьогодні з 00:00 до 24:00 для промислових споживачів будуть діяти графіки обмеження потужності.

Причиною відключення є  значний дефіцит електроенергії в системі внаслідок російських обстрілів та зростання споживання через похолодання. За словами  голови правління НЕК "Укренерго" Володимира Кудрицького, відключення електроенергії вже застосовували, але лише для промисловості, тому побутові споживачі могли цього не помічати.

Він наголосив, що зазвичай дефіцит намагаються компенсувати декількома способами. Спочатку задіюють комерційний імпорт, який здійснюють компанії та постачальники з Європи. Коли його не вистачає,  Укренерго може запросити аварійну допомогу з сусідніх країн.

- Якщо не вистачає цього, ми також можемо обмежити споживання промислових споживачів. І коли не вистачає й цього, ми вимушені залучати до обмеження не лише промисловість, але й інших споживачів, - пояснив він.

  • Навесні росіяни посилили атаки на енергетичну інфраструктуру України та регулярно завдають ударів по об'єктах у різних регіонах країни. 
  • У Міненерго повідомили, що після російського обстрілу в ніч на 8 травня енергетична система України отримала значні пошкодження. Через це другу добу поспіль можливе обмеження електропостачання для промислових споживачів.