12 червня
Завантажити ще

Ірину Фаріон поновили на посаді у Львівській політехніці, вона отримає 124 тисячі гривень компенсації

Ірину Фаріон поновили на посаді у Львівській політехніці, вона отримає 124 тисячі гривень компенсації
Фото: facebook.com/profile.php?id=61555851987950

Мовознавицю Ірину Фаріон поновили на посаді професорки кафедри української мови Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету "Львівська політехніка".  Крім того, їй виплатять 123 927 гривень зі спецфонду університету. Про це Фаріон написала на своїй сторінці у фейсбуці.

- Шановне панство! Правда — то штука колюча і красива, як троянда. Боротьба за Правду — це ядро життя. І ми з вами це ядро штовхали впродовж пів року з усіх сил — і перемогли, — прокоментувала своє поновлення на роботі мовознавиця. 

Вона опублікувала фото наказу ректора Юрія Бобала, в якому йдеться про її відновлення на посаді та про виплату компенсації за цей час.  Мовознавиця пообіцяла, що «далі буде» і що «замовників слід виявити й покарати».

Наказ про поновлення Ірини Фаріон. Фото: facebook.com/profile.php?id=61555851987950

Наказ про поновлення Ірини Фаріон. Фото: facebook.com/profile.php?id=61555851987950

  • 4 листопада Фаріон в одному зі своїх інтерв'ю заявила, що не може назвати українцями російськомовних військовослужбовців ЗСУ. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та у суспільстві. 
  • 14 листопада студенти "Львівської політехніки" вийшли на мітинг із вимогою звільнити  Фаріон із вишу. Їх обурили слова викладачки про те, що "немає російськомовного населення, є українці і є кацапи". Журналістка на це зазначила, що частина військовослужбовців бригади «Азов» та 3-ї штурмової бригади спілкуються російською мовою, зокрема у бою. На це Фаріон заявила, що «категорично не приймає» і "не може назвати українцями” бійців, які розмовляють російською мовою.
  • 15 листопада СБУ відкрила справу проти Ірини Фаріон за чотирма кримінальними статтями - "Порушення рівноправності громадян", "Образа честі й гідності військовослужбовця", "Порушення таємниці листування" та "Порушення недоторканності приватного життя".