Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

Студенти "Львівської політехніки" вимагають звільнення професорки Ірини Фаріон

Студенти
Фото: suspilne.media

У вівторок, 14 листопада, студенти влаштували акцію протесту проти професорки Ірини Фаріон, яка викладає в університеті "Львівська політехніка". Вони скандують "Ганьба!", вимагаючи від керівництва вишу звільнення Фаріон. Серед учасників мітингу - студенти НУ "Львівська політехніка", ЛНУ ім. Івана Франка, коледжу індустрії моди КНУКіМ та інші.

Організатором акції став львівський осередок ГО «Українські студенти за свободу». Студенти вимагають від керівництва університету звільнити із займаної посади викладачку Ірину Фаріон у зв’язку із її публічними висловлюваннями та проявом неповаги до військових Збройних сил України.

Під стіни вишу вийшли десятки людей. У декого були плакати із написами «Геть комуністку Фаріон» та «Легко прикриватися патріотизмом, коли твою спину прикривають військові». 

Згодом представники "Львівської політехніки" вийшли до студентів та запросили їх до адміністрації, пишуть місцеві ЗМІ. Наразі тривають перемовини з представниками студентства.

6 листопада українська мовознавиця, докторка філологічних наук та народна депутатка 7-го скликання Ірина Фаріон заявила, що не вважає українцями військових, які спілкуються російською мовою. Зокрема, вона зачепила бійців “Азову” й Третьої штурмової бригади. Її закиди викликали хвилю обурення в суспільстві.  А пізніше вона опублікувала у соцмережі скрін листа, надісланого їй на знак підтримки кримським студентом. Фаріон не приховала персональних даних проукраїнськи налаштованого хлопця, через що його наступного дня затримала російська ФСБ.