22 червня
Завантажити ще

Подано 2 402 клопотання від засуджених, які хочуть служити в ЗСУ

Подано 2 402 клопотання від засуджених, які хочуть служити в ЗСУ
Фото: armyinform.com.ua

Наразі до суду подано 2 402 клопотання засуджених щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. Понад 770 засуджених вже поступили на службу. Про це повідомив Офіс Генерального прокурора.

- На даний час до суду подано 2 402 клопотання засуджених щодо умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби. За участі прокурорів суди вже розглянули та своїми рішеннями задовольнили 1 843 такі клопотання. На їхнє виконання 775 засуджених поступили на службу до лав Збройних сил України, - йдеться у повідомленні.

Як зазначили у прокуратурі, виявили бажання захищати Батьківщину найбільше засуджених, які відбувають покарання в установах у Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Рівненській, Харківській, Хмельницькій, Вінницькій та Дніпропетровській областях.  Зазначається, що робота на даному напрямі триває.

  • 8 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт № 11079-1 про добровільну мобілізацію засуджених у другому читанні. “За” проголосували 279 народних депутатів, 11 парламентаріїв утрималися.17 травня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав закон України, який дозволяє ув'язненим йти на службу в армії.
  • 27 травня міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що засуджені, які вирішили мобілізуватися до лав Збройних сил України, будуть служити у штурмових підрозділах. Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька, яка курирує систему кримінально-виконавчої служби, заявила, що Міноборони визначатиме нюанси служби мобілізованих в'язнів - де ті служитимуть та чи матимуть у руках зброю. На сьогодні відомство може передати до ЗСУ 4 тисячі осіб.