12 червня
Завантажити ще

Чоловік із Вінниччини отримав 40% опіків, коли перед Великоднем смалив кабана

Чоловік із Вінниччини отримав 40% опіків, коли перед Великоднем смалив кабана
Фото: facebook.com/1tmolviv

У лікарні святого Луки у Львові врятували 52-річного чоловіка із Вінниччини, який отримав 40% опіків тіла, коли смалив кабана до свят. Через обширне ураження дихальних шляхів чоловік не міг навіть дихати. Врятували важкого опікового пацієнта лікарі-комбустіологи Першого медоб’єднання Львова. Про це повідомили у пресслужбі Першого ТМО.

Пацієнт - 52-річний Ігор Коваль із села Берізки-Бершадські, що у Вінницькій області. Щороку перед весняними святами він коле кабана. Тож всередині квітня пан Ігор заколов кабана, а потім взявся його смалити за допомогою газового балона. Раптом хомут зі шлангом відірвалися. За мить весь одяг на чоловікові спалахнув, неначе факел. 

Каретою швидкої пана Ігоря доправили до Вінницького опікового центру. А через два дні важкого пацієнта перевезли до Львова - у Центр термічної травми та пластичної хірургії, що знаходиться у Лікарні святого Луки.

- Чоловік поступив з опіками майже половини поверхні тіла. Вогонь уразив обличчя, руки, живіт, спину, стегна та сідниці. Наші лікарі у перші ж години після поступлення пана Ігоря взялися чистити його рани від мертвих тканин. А щоб відновити кровообіг в обпечених кінцівках, зробили спеціальні розрізи. Через опіки обличчя, шиї та дихальних шляхів у пацієнта з’явилися набряки і він більше не міг дихати самостійно. Тож пана Ігоря під'єднали до апарату ШВЛ, - кажуть медики.

Через три дні його прооперували, операція тривала кілька годин. Медики висікли некротичні тканини на місці глибоких опіків та одномоментно закрили ці рани власною шкірою пацієнта, яку взяли з гомілок, а також частково з неушкоджених ділянок стегон та плечей. Після цієї операції набряки на шиї та обличчі пацієнта зійшли та він знову міг дихати. Також в результаті втручання прижилося 80% пересадженої шкіри. За місяць після поступлення пану Ігорю виконали повторну пересадку. До слова, для закриття поверхневих опіків лікарі використовували також і ксеношкіру, тобто - свинячу. 

Зараз чоловік почувається вже значно краще. Пересаджена шкіра приживається, а рани поступово гояться. Він сподівається, що вже невдовзі зможе нарешті взяти на руки свою півторарічну донечку.

  • У жовтні 2023 року найбільшому в західних областях опіковому відділенню, що входить до Національного реабілітаційного Центру "НЕЗЛАМНІ" у Львові, передали сучасне обладнання загальною вартістю 10 млн грн. Окрім всього іншого, це опікове ліжко, створене за найсучаснішими європейськими стандартами та протоколами лікування опіків. Воно є таким другим в Україні.
  • 30 вересня 2023 року о 17:00 у селі Стримба стався порив нафтопроводу, внаслідок чого розлилися нафтопродукти та виникла пожежа. Вогонь розповсюдився на приватний будинок. Троє госпіталізованих дорослих отримали 40-45% уражень тіла. Це два чоловіки 1965 та 1984 років народження, а також жінка 1988 року народження. Окрім того, постраждали двоє дітей. 

Фото
Фото
30 Травня11:55
Новини по темі: опіки лікарня