Завантажити ще

У львівській лікарні з'явилося унікальне ліжко для дітей із опіками

У львівській лікарні з'явилося унікальне ліжко для дітей із опіками
Фото: Перше ТМО Львова

Найбільшому в західних областях опіковому відділенню, що входить до Національного реабілітаційного Центру "НЕЗЛАМНІ" у Львові, передали сучасне обладнання загальною вартістю 10 млн грн. Окрім всього іншого, це опікове ліжко, створене за найсучаснішими європейськими стандартами та протоколами лікування опіків. Воно є таким другим в Україні, повідомляє KP.UA Перше територіальне медичне об'єднання Львова.

Унікальне ліжко забезпечує належні умови для лікування найважчих пацієнтів із опіками. Це друге таке ліжко в Україні і перше в західних областях. Воно створене за найсучаснішими європейськими стандартами та протоколами лікування опіків. Технологія ліжка - унікальна. Зверху воно вкрите спеціальним фільтруючим простирадлом, а знизу -  шаром кварцового піску. Це дозволяє регулювати температуру та вологість, тримати рани сухими та запобігати розмноженню бактерій. Така спеціальна система догляду із власною вентиляцією допомагає полегшувати стан пацієнтів із найважчими ураженнями поверхні тіла, а також пришвидшувати одужання.

Щороку в Україні опіки отримують близько 12 тисяч дітей. Більшість із цих травм - побутові. Нині до них додалися ще й воєнні. Від початку повномасштабного вторгнення та ворожих атак по мирних містах українські діти, так само як і дорослі, повсякчас отримують мінно-вибухові травми. Кожне таке поранення супроводжується важкими опіками, і лікувати їх складніше за побутові.

Через брак необхідного обладнання та відсутність належних умов українські спеціалісти весь цей час були змушені відправляти найважчих пацієнтів на лікування за кордон. Тепер і в Україні є все необхідне для лікування дитячих опіків.

Окрім унікального опікового ліжка у медзакладі з'явився наркозно-дихальний апарат для знеболення при операціях та перевʼязках, електродерматоми -  хірургічні апарати для зняття уражених шарів і пересадки шкіри, аналізатор газового стану RapidPoint 500 та ектрохірургічний апарат ARC 100. 

Новини по темі: Діти опіки лікарня