13 червня
Завантажити ще

Щорічно в Україні з’являтиметься 5 тисяч фахівців із супроводу ветеранів війни

Щорічно в Україні з’являтиметься 5 тисяч фахівців із супроводу ветеранів війни

Щорічно в країні з’являтиметься по 5 тисяч фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Це нова професія, який уряд затвердив у квітні 2024 року. Незабаром перші фахівці почнуть роботу, сказав в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун у коментарі "Інтерфакс-Україна".

- Ми відпрацювали недоліки, які були під час проходження пілотного етапу. Наразі вже затверджено професію “Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб”. Під неї напрацьовано стандарти. Уже напрацьовано проєкт постанови Кабінету Міністрів, який перебуває на зовнішньому погодженні. Після узгодження буде затверджено на уряді й запустимо, - сказав Порхун.

Спочатку професія мала називатися “помічник ветерана”, та згодом назву змінили на фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. За словами Порхуна, у 2024 році на реалізацію проєкту виділили 3,2 млрд грн з бюджету.

  • Мінветеранів ініціювало процедуру розроблення професійного стандарту з професії фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у 2023 році. 
  • Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб надаватиме роз'яснення щодо можливостей, прав, гарантій, пільг, отримання публічних (електронних публічних), соціальних, освітніх, реабілітаційних, психологічних та інших послуг. Наприклад, з питань оформлення відповідних документів тощо.
Новини по темі: Війна України з Росією