Завантажити ще

Попри підвищення тарифів у липні електроенергію в Україні можуть відключати ще частіше

Попри підвищення тарифів у липні електроенергію в Україні можуть відключати ще частіше
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Українцям готують чергове підвищення тарифів на світло. Відповідне рішення, найімовірніше, буде ухвалено вже цього тижня. Попри це обмеження енергопостачання для українців можуть стати жорсткішими. Про це сказав директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко у коментарі "РБК-Україна".

Володимир Омельченко пояснив, що це пов'язано насамперед із літом. Ремонтна кампанія через спекотну погоду й зростання споживання буде дорожчою, а споживання - більшим.

- Тому дефіцит у системі збільшиться і може бути особливо великим уже в липні. І терміни відключень можуть значно збільшитися, – зазначив Омельченко.

Експерт розповів, що підвищення тарифів дає можливість профінансувати ремонти державних електростанцій, що своєю чергою дозволить забезпечити українців світлом як нині, так і наступної зими. Наразі ж дефіцит вже призвів до запровадження графіків відключення.

На думку Омельченка, найбільше відчують майбутні відключення світла мешканці Києва. Він зазначив, що нині визначення лімітів не враховує наявність критичної інфраструктури у столиці, яка інколи працює на всю країну.

У понеділок, 27 травня, у всіх областях України діятимуть графіки відключення електроенергії для побутових та промислових споживачів з 6:00 до 24:00.