16 червня
Завантажити ще

Ірина Верещук спростувала звинувачення, що нібито була проти відзначення Дня Героїв

Народний депутат Ярослав Юрчишин у своєму дописі в Facebook написав, що нібито Віцепрем'єр-міністр - Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук запропонувала лише після перемоги розглянути питання про відзначення Дня Героїв на державному рівні 23 травня. Натомість міністерка спростувала ці звинувачення, зазначивши, що Юрчишин просто переплутав посадовців.

- Сьогодні у нас був шанс на національному рівні відзначити День Героїв, впроваджений воюючою Україною у 1941 році. Без тиску вулиці, за власною ініціативою у своїй державі. Зі зверненням про це майже рік тому Верховна Рада України звернулася до Офісу Президента України.  На доручення оцінити ініціативу всі державні інституції висловилися схвально. Але віз і нині там, бо Ірина Верещук запропонувала розглянути це питання після Перемоги у війні..., - написав Юрчишин.

Своєю чергою Ірина Верещук сказала. Що це цілковита неправда. Її просто переплутали з іншим посадовцем.

- Вчора народний депутат Ярослав Юрчишин публічно заявив, що я начебто була проти встановлення Дня Героїв і запропонувала розглянути питання після Перемоги. Це неправда!  Просто шановний депутат неуважно прочитав документи та переплутав мене з іншим членом Уряду - колишнім міністром у справах ветеранів. Як віцепремʼєр-міністр, я дала доручення опрацювати питання. А відповідь надало Мінветеранів (за минулого керівника), - написала Верещук у соцмережах.

Вона також опублікувала копії обох документів - від  Офісу президента та Міністерства у справах ветеранів.

- Розумію, що колега просто помилився. Тому вибачень за неправду не очікую. Але документи можна читати уважніше, - резюмувала міністерка.

  • 23 травня в Україні відзначають День Героїв - борців за свободу країни, починаючи від лицарів часів Київської Русі й до учасників Революції Гідності, бійців АТО/ООС на Донбасі, нинішніх захисників України. Ідея пам’ятної дати зародилася в національно-визвольному русі під час Другої світової війни. Її запровадили постановою другого Великого збору ОУН у квітні 1941 року. Згодом День Героїв відзначала українська діаспора. У незалежній Україні День Героїв 23 травня стали відзначати здебільшого після нападу Росії у 2014 році.