Завантажити ще

У Києві відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини та Луганщини

У Києві відкрили вуличну виставку про європейський спадок Донеччини та Луганщини
Фото: t.me/luhanskaVTSA

У центрі Києва на Михайлівській площі запрацювала вулична виставка про євроспадок Донеччини та Луганщини. Як повідомив голова Луганської ОВА Артем Лисогор, вона присвячена історичним памʼяткам Маріуполя, Дружківки, селища Нью-Йорк, Лисичанська.

Також на виставці можна побачити європейський спадок, побудований промисловцями з країн Європи, та його руйнування під час війни. Виставка триватиме до 4 червня й доступна українською та англійською.

- Виставка відтворює й історію дому британця Джона Г’юза, який заснував Донецьк. А також експонує знімки й розповіді про гімназію у Лисичанську, залишену бельгійцями, збудований німцями млин Пітера Діка у селищі Нью-Йорк, комбінат Ілліча у Маріуполі, створений американцями та бельгійцями, французьку спадщину Дружківки тощо, - наголосив Лисогор.

За його даними, проєкт «Європейська спадщина Донеччини та Луганщини» підтримано в рамках програми (re)connection UA 2023/24, що реалізується ГО «Музей сучасного мистецтва»  та Ukrainian Emergency Art Fund (UEAF)  у партнерстві з UNESCO і фінансується через Надзвичайний фонд спадщини UNESCO та ініціативу UNESCO-Ашберг для митців та культурних професіоналів.

  • На початку квітня президент України Володимир Зеленський разом із дружиною відвідали в Українському домі виставку художниці-шестдесятниці Алли Горської.  Експозиція включає понад сто творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт із різних музейних та приватних колекцій. Також представлено архівні матеріали про творчу й громадську діяльність художниці та її близьких союзників. 
  • 6 грудня до Державного реєстру культурної спадщини внесли два панно, встановлені на ресторані "Вітряк" та в Київському політехнічному університеті. Авторами творів є Віктор Зарецький, Алла Горська та Борис Плаксій. 
Новини по темі: виставка Київ