Завантажити ще

Полярники показали незвичних "гостей" - горбанів і косаток, які оточили їхній човен

Полярники показали незвичних
Фото: кадр з facebook.com/AntarcticCenter

Під час одного з нещодавніх виходів в океан українських полярників  їхній човен оточили представники двох різних видів китоподібних. Як розповіли у Національному антарктичному науковому центрі, це були горбаті кити та косатки.

- Одна група складалася з традиційних для цього району горбатих китів. В ній було до 8 дорослих тварин. Вони виглядали з води, ляскали плавцями, виявляли інші форми комунікації, – розповів біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко.

Він додав, що зграя косаток плавала між горбанів. Науковець наголосив, що зустріти цих «гостей» біля берегів Антарктики - велика удача.

- Їх було до 7 особин. Вони швидко рухалися між повільнішими горбанями, також виглядали з води й навіть стрибали. Це були косатки типу В1, які живляться переважно ластоногими. Ймовірно, вони шукали, чи немає поруч з групою горбанів морських котиків, які наразі активно переміщуються і можуть плисти поруч з китами, наче ховаючись серед них, – пояснив науковець.

У центрі додали, що морські котики не є типовою здобиччю цих косаток. Вони живляться здебільшого тюленями Ведделла, рідше – тюленями-крилеїдами чи морськими леопардами.

Коли косатки помітили човен з полярниками, то зацікавилися ним, почали плавати зовсім поруч і вивчати дивне «створіння». Але зрештою зрозуміли, що це не тюлень і їсти його не варто, й вирушили у своїх справах.

Під час цієї зустрічі вченим вдалося зробити світлини та відеозаписи китоподібних, за якими можна буде здійснити фотоідентифікацію тварин. Це один з напрямів комплексної програми досліджень морських ссавців на українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

  •  Раніше українські полярники показали понад 80 морських котиків, які скупчилися в Антарктиці неподалік від станції "Академік Вернадський". 
  • Українські вчені також розповіли, що проводять геологічні дослідження, які допоможуть дізнатися, як змінювався клімат протягом останніх 20 тисяч років. Вони серед іншого дозволять оцінити, чого чекати від клімату в майбутньому. 
Новини по темі: Антарктида Вернадський