13 червня
Завантажити ще

Полярники показали "котяче нашестя" неподалік станції Вернадського

Полярники показали
Фото: facebook.com/AntarcticCenter

В Антарктиці неподалік від станції "Академік Вернадський", де працюють українські полярники, скупчилися понад 80 морських котиків. Фото “котячого нашестя”, зробленого на острові Галіндез Олександром Мацібурою та Віталієм Камінським, розмістив Національний антарктичний науковий центр.

- Днями біолог 29-ї УАЕ Світозар Давиденко нарахував на острові Галіндез, де розташований "Академік Вернадський", велику кількість антарктичних морських котиків – аж 81! В компанії з ними був також один південний морський слон, – розповідають дослідники.

За їхніми даними, багато морських котиків оселились і на сусідніх островах. Так, на острові Уругвай, що теж належить до архіпелагу Аргентинських островів, відпочивало 19 цих тюленів.

Дослідники наголосили, що антарктичні морські котики часто скупчуються в районі "Вернадського" восени під час сезонних міграцій (в Антарктиці наразі осінь). А внаслідок глобального потепління вони залишаються на острові довше, ніж раніше.

Вчені наголосили, що на відміну від домашніх котиків ці тварини – агресивні й зовсім не лагідні.

- Вони б’ються за свою територію, гарчать на інших самців, можуть погиркати й на полярників. І мають право: вони ж в Антарктиці господарі! – підсумували дослідники.

Нашестя морських котиків  біля станції Вернадського. Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Нашестя морських котиків біля станції Вернадського. Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Нашестя морських котиків  біля станції Вернадського. Фото: facebook.com/AntarcticCenter

Нашестя морських котиків біля станції Вернадського. Фото: facebook.com/AntarcticCenter

  • Раніше українські вчені розповіли, що проводять геологічні дослідження, які допоможуть дізнатися, як змінювався клімат протягом останніх 20 тисяч років. Вони серед іншого дозволять оцінити, чого чекати від клімату в майбутньому. 
  • Також полярники показали, як виглядає захід сонця в Атлантичному океані, якщо дивитися на нього з криголама "Ноосфера".
Новини по темі: Антарктида Вернадський