13 грудня
Завантажити ще

Росіяни використовують хімічну зброю по всій лінії фронту, - WSJ

Росіяни використовують хімічну зброю по всій лінії фронту, -  WSJ
Фото: facebook.com/DPSUkraine

Російські війська застосовують заборонену хімзброю, зокрема хлорпікрин, по всій лінії фронту в Україні. Як пише The Wall Street Journal з посиланням на американських та українських офіційних осіб, медиків, солдатів та міжнародних дослідників, використання Росією забороненої хімзброї на полі бою стає дедалі частішим, оскільки Москва нарощує наступ.

За даними видання,  росіяни використовують у тому числі хлорпікрін - хімічний агент, що  іноді використовується у пестицидах. Він був поставлений на озброєння під час Першої світової війни і заборонений до застосування в бою Конвенцією про заборону хімічної зброї, яку Росія підписала.

Хлорпікрин токсичний для людей і тварин, а також діє як подразник. Залежно від ступеня впливу газ може обпекти шкіру, викликати подразнення слізних проток і утруднити дихання.

- За словами капітана Дмитра Сергієнка, помічника командира Аналітичного центру сил забезпечення української армії, який займається аналізом застосування хімічної зброї на фронті, всі три ці речовини використовуються росіянами на полі бою. Хоча його група здебільшого реєструє застосування CN і CS у районі, який вони відстежують, вони також знайшли дві гранати, що містять хлорпікрин, на залишених російських позиціях, - пише WSJ.

Видання наголосило, що українці відстежують застосування хімічної зброї на фронті з лютого 2023 року, і кількість підтверджених інцидентів неухильно зростає. Станом на 3 травня підтверджено 1891 таку атаку з моменту початку відстеження даних, 444 з них - у квітні, що на 71 підтверджений інцидент більше, ніж місяцем раніше.

  • За даними Генштабу, у квітні поточного року зафіксовано 444 випадки застосування росіянами боєприпасів, споряджених небезпечними хімічними речовинами.  
  • Станом на лютий поточного року Сили оборони України зафіксували 626 інцидентів використання російськими військовими боєприпасів, що містять отруйні хімічні речовини.