23 червня
Завантажити ще

Українці мають навчитися жити з вимкненнями світла, - голова Укренерго

Українці мають навчитися жити з вимкненнями світла, - голова Укренерго
Фото: REUTERS

Українці мають готуватись до того, що будуть вимкнення світла не лише влітку, але й у зимовий період, адже взимку споживання електроенергії зростає. Як пише “Cуспільне», про це заявив голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький.

За його словами, українцям слід бути готовими, що на побутовому рівні  і влітку, і взимку можливі відключення світла. Кудрицький наголосив, що на українців "очікує непроста зима".

 - Ця зима може бути непростою, тому що, природно, взимку споживання зростає. І навіть з урахуванням тих планів з відновлення генерації, які на сьогодні існують, цілком ймовірно, що повністю виключити вірогідність планових відключень не вдасться, - заявив Кудрицький.

Він додав, що на відновлення електростанцій, які атакувала російська армія, потрібні місяці та роки. Тому не треба очікувати стрімкого збільшення генерації в енергосистемі України. Натомість варто вчитися жити з вимкненнями світла.

- Це будуть не блекаути, а контрольовані відключення, які ми як оператор застосовуємо, щоб зберегти цілісність системи. Це потрібно зрозуміти, - додав Кудрицький.

  • Україна повернулася до графіків відключень світла 14 травня через ракетні удари Росії з 22 березня по 8 травня. Під час цих атак було пошкоджено всі великі теплові- та гідроелектростанції. 
  • За словами радника прем'єр-міністра України, члена наглядової ради Укренерго Юрія Бойка, відключення світла у побутових споживачів, що розпочалися 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня.