13 червня
Завантажити ще

В Укренерго попередили, що після 18:00 можуть бути застосовані графіки відключення світла

В Укренерго попередили, що після 18:00 можуть бути застосовані графіки відключення світла
Фото: facebook.com/npcukrenergo/?locale=uk_UA

Завдяки потеплінню та сонячній погоді дефіцит в енергосистемі дещо зменшився, але у вечірні та нічні години нестача електроенергії є суттєвою, повідомляють в Укренерго.

- Через це сьогодні, 20 травня, на період з 18:00 до 24:00 в усіх регіонах України для промислових та побутових споживачів діють графіки погодинних відключень. Вони можуть бути застосовані при перевищенні визначених обсягів лімітів споживання, які Диспетчерський центр "Укренерго" вже довів до кожного обленерго, - йдеться у повідомленні.

Інформацію, коли саме будуть застосовані відключення у тому чи іншому регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах. Енергетики нагадують, що головна причина застосування заходів обмеження - наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях.

З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак. Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи.

На ранок 20 травня знеструмленими залишають 407 населених пунктів. Через бойові дії є нові знеструмлення у Донецькій, Сумській, Харківській та Херсонській областях. З технічних причин електропостачання немає в деяких населених пунктах Дніпропетровської області.