Завантажити ще

Кабмін затвердив нову форму військового квитка

Кабмін затвердив нову форму військового квитка
Фото: varta1.com.ua

Кабінет Міністрів України затвердив порядок видачі електронних та паперових військово-облікових документів призовникам, військовозобов'язаним та резервістам. Він набуде чинності 18 травня разом із законом про посилення мобілізації. Про це йдеться в ухвалі Кабміну від 16 травня 2024 р. №559, передає Судово-юридична газета.

Згідно з новим порядком військово-обліковий документ є документом, що визначає належність його власника до виконання військового обов'язку. Цей документ оформляється та видається громадянинові України, який є призовником, військовозобов'язаним або резервістом, у тому числі якщо його виключили з військового обліку. Тобто військово-обліковий документ буде виданий навіть тим, хто раніше був визнаний непридатним до військової служби або досяг граничного віку перебування в запасі. У таких громадян, які виключені з військового обліку, військово-обліковий документ не вилучається та до нього вносяться дані про виключення з військового обліку.

Військово-обліковий документ оформляється та видається:

  • в електронній формі - засобами Електронного кабінету призовника, військовозобов'язаного, резервіста, Державного веб-порталу електронних публічних послуг у сфері національної безпеки та оборони та Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Портала Дія (за технічної реалізації).
  • у паперовій формі – на бланку, форма якого затверджується постановою Кабінету Міністрів від 16 травня 2024 р. № 559.

При цьому в Мінфіфрі повідомили, що в Діє не буде військового квитка. Постановою Кабміну лише передбачено таку можливість – у разі її «технічної реалізації». На даний момент і найближчим часом такої технічної реалізації не передбачається.