28 травня
Завантажити ще

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2013 року Еліс Манро померла у 92 роки

Лауреат Нобелівської премії з літератури 2013 року Еліс Манро померла у 92 роки
Фото: facebook.com/alicemunroauthor

У Канаді у 92 роки померла лауреат Нобелівської премії з літератури 2013 року Еліс Манро. Про це повідомила The New York Times. Письменниця померла у будинку для людей похилого віку в провінції Онтаріо. В останні десять років у неї була деменція.

Еліс Манро отримала Нобелівську премію у 2013 році як «майстер сучасного оповідання». Вона стала першою володаркою цієї нагороди в історії Канади. 2009 року Манро присудили Міжнародну Букерівську премію.

За свою літературну кар'єру Еліс Манро випустила близько півтора десятка романів та збірок коротких оповідань, деякі з них перекладені українською мовою. Найвідоміші її книги — «Утікачка», «Дороге життя», «Забагато щастя».

За майстерність оповідання Еліс Манро прозвали канадським Чеховим. Розповіді Манро психологічно складні, у яких пересічні люди потрапляють у незвичайні ситуації. Часто її герої – це мешканці маленьких містечок чи сільської місцевості. Еліс Манро розповідала, що почала писати оповідання, бо не думала, що має час чи талант писати романи.

У 2009 році письменниця перенесла операцію із шунтування серця та лікувалася від раку. Нобелівську премію вона отримала у 82 роки й на церемонію нагородження не приїхала. Замість традиційної лекції, яку читають переможці, із письменницею записали інтерв'ю.

Українською мовою Еліс Манро вперше переклало у 2017 році “Видавництво Старого Лева”. Збірку оповідань «Забагато щастя» з англійської переклала Євгенія Кононенко.

  • У жовтні 2023 року американська поетеса, лауреат Нобелівської премії з літератури 2020 року Луїза Глюк померла у віці 80 років від раку. 
  • У березні 2023 року нобелівський лауреат з літератури 1994 року японський письменник Кендзабуро Ое помер у віці 88 років.