Завантажити ще

Нобелівський лауреат з літератури-1994 Кендзабуро Ое помер у віці 88 років

Нобелівський лауреат з літератури-1994 Кендзабуро Ое помер у віці 88 років
Фото: REUTERS/Yuriko Nakao/File Photo

Нобелівський лауреат з літератури, японський письменник Кендзабуро Ое помер у віці 88 років. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на найбільше японське видавництво Kodansha. За словами видавця, смерть письменника настала 3 березня через похилий вік.

Кендзабуро Ое отримав Нобелівську премію з літератури в 1994 році як письменник, який «з поетичною силою створює уявний світ, де життя та міф згущуються, щоб сформувати бентежну картину людського становища сьогодні».

Кендзабуро Ое покладав на Японію відповідальність за Другу світову війну та атомні бомбардування Хіросіми та Нагасакі. Після аварії на "Фукусімі" виступив проти можливого перезапуску ядерних реакторів у Токіо. Його син Хікарі, у якого було пошкоджено мозок, також став рушійною силою його літератури.

Кендзабуро Ое вивчав французьку літературу в Токійському університеті та у його ранніх творах помітно вплив Жана-Поля Сартра та інших французьких письменників.

Після здобуття Нобелівської премії Кендзабуро Ое відмовився від Ордену Культури - японської премії в галузі культури, яка вручається імператором. Письменник заявив, що визнає лише демократію.

Нобелівську премію з літератури-2022 у жовтні присудили 82-річній французькій письменниці Анні Ерно