25 червня
Завантажити ще

Рада ухвалила закон про визнання освіти, здобутої на окупованих територіях

Рада ухвалила закон про визнання освіти, здобутої на окупованих територіях
Фото: t.me/verkhovnaradaukrainy

Верховна Рада ухвалила закон про визнання результатів навчання осіб, які проживають на окупованих територіях. Про це повідомив народний депутат, член парламентського комітету освіти Роман Грищук.

- Верховна Рада ухвалила важливий законопроєкт про визнання результатів навчання осіб, які проживають на окупованих територіях (№ 9591). Цей законопроєкт я доповідав від комітету до другого читання… Потужний сигнал для всіх українців на окупованих територіях, — написав він у своєму телеграм-каналі.

Грищук подякував представництву президента України в Криму за цю ініціативу і всім громадським організаціям, які її підтримували.

Законопроєктом передбачається:

  • можливість атестації для визнання освітніх результатів осіб, які навчалися на тимчасово окупованих територіях України;
  • визнання максимум до 75% освітніх кредитів ЄКТС (Європейська кредитна трансферно-накопичувальна система) для здобуття вищої освіти;
  • вивчення українознавчого компонента: української мови, історії України для всіх, хто отримував знання на окупованих територіях.

Законопроєкт про визнання результатів навчання осіб, які проживають на тимчасово окупованій території України, зареєстрували у парламенті 8 серпня. 23 серпня Верховна Рада прийняла документ за основу (в першому читанні). Представництво президента України в Криму тоді повідомило, що атестація не проводитиметься зі спеціальностей (професій), перелік яких затверджує уряд.