24 травня
Завантажити ще

88-річний дідусь вийшов з окупації, щоб не отримувати громадянство Росії

88-річний дідусь вийшов з окупації, щоб не отримувати громадянство Росії
Фото: скрін відео t.me/c/1243226795/270556

88-річний Іван Якович вийшов з окупованої частини Очеретиного на Донеччині, аби не отримувати російське громадянство. Він сам вийшов на підконтрольну українським військовим територію, де його на дорозі зустріли волонтери та вивезли у безпечне місце. Про це розповів начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.

Філашкін розповів, що росіяни забрали у дідуся усі документи і пообіцяли потім принести нові - російський паспорт. У нього залишилося лише пенсійне посвідчення. Тож він склав наплічник і вирушив у дорогу. Дідусь цілу ніч йшов до якогось переїзду, там був обстріл, тож йому довелося кілька годин перечікувати у сховищі. 

- Завдяки нашій співпраці зі «Схід-SOS» оперативно вирішили питання евакуації дідуся до тимчасового шелтера у Дніпрі. Звідти Іван Якович буде направлений до одного із закладів системи соціального захисту населення. Там йому буде надано місце для проживання і всі необхідні послуги, - йдеться у дописі.

Очільник ОВА зазначає, що історія пана Івана вражає. Адже це - громадянська позиція та любов до Батьківщини.

  • Громадянка Росії, яка 18 днів живе зі своєю сім'єю у київському бомбосховищі, порвала свій паспорт зі словами: «Прощавай немита Росія, країна рабів, країна господ».
  • Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на наказ російського президента Володимира Путіна про надання українським дітям громадянства Росії. Він вважає, що це в майбутньому дозволить всиновлювати їх як громадян РФ, тобто "юридично" депортованих українських дітей не залишиться у РФ.