Завантажити ще

Омбудсмен Лубінець пояснив, навіщо Путін вирішив надати громадянство РФ депортованим дітям

Омбудсмен Лубінець пояснив, навіщо Путін вирішив надати громадянство РФ депортованим дітям
Фото: ukrinform.ua

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець відреагував на наказ російського президента Володимира Путіна про надання українським дітям громадянства Росії. Він вважає, що це в майбутньому дозволить всиновлювати їх як громадян РФ, тобто "юридично" депортованих українських дітей не залишиться у РФ. Про це Лубінець написав у Telegram.

- Заяву про вступ у таке громадянство можуть подати керівники російських організацій, під чий нагляд влаштували дитину. Водночас при заповненні анкети навіть не зазначається інформація про місце проживання заявника, його контактні дані, а лише адреса та контакти за місцем роботи такого заявника, який може зникнути у будь-який момент. Вважаю, що надання дітям громадянства РФ робиться для того, щоб депортованих українських дітей “юридично” не залишилось на їхній території. Тобто виходить, що за депортованих українських дітей, які наразі перебувають у російських закладах чи в російських сім’ях під опікою, можуть подати заяви про вступ у громадянство російські громадяни, які Путін буде задовольняти без будь-яких вимог. Ми розуміємо страшні наслідки таких дій, адже наступним кроком після отримання ними “громадянства” РФ буде усиновлення дітей вже як росіян, а за цим  - зміна їхніх персональних даних, - йдеться у повідомленні.

Дмитро Лубінець зазначає, що в один момент може так статися, що жодної української дитини у РФ не залишиться, адже всі вони упродовж наступних трьох місяців можуть стати росіянами. Тож він як Уповноважений ВРУ з прав людини обіцяє вжити всіх необхідних заходів для реагування як всередині країни, так і на міжнародній арені. Лубінець називає такий крок керівництва РФ однією з ознак геноциду.

  • 4 січня президент РФ Володимир Путін підписав наказ № 11 “Про визначення окремих категорій іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають право звернутися із заявою про отримання громадянства Російської Федерації”. У наказі зазначається, що діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування, які є громадянами України, можуть отримати громадянство РФ за особистим рішенням Путіна без врахування всіх або окремих вимог федерального законодавства.