24 травня
Завантажити ще

Через пил із Сахари в Україні випав коричневий дощ

Через пил із Сахари в Україні випав коричневий дощ
Фото: facebook.com/UkrHMC

Пил із Сахари, який вчора спостерігався у Греції, сьогодні дістався території України. Одразу у кількох регіонах повідомляють про коричневий дощ. Зокрема місцеві пабліки пишуть, що його спостерігали у Хмельницькому, Херсоні та на Черкащині.

- На супутниковому зображенні, де пил позначено рожевим кольором,  він чітко прослідковується над південними та центральними районами та поширюється на північ. Оскільки на більшій частині території країни погоду визначають циклон та вологі повітряні маси, це сприятиме перехопленню частинок пилу краплями води у хмарах та опадах, - пояснюють в Укргідрометцентрі.

Синоптики кажуть, що завдяки вологості цей пил швидше вимиватиметься з атмосфери, втім в деяких районах це явище може надавати хмарам жовтуватий відтінок. Самі ж дощові краплі, що випадатимуть, міститимуть цей пил і не будуть кришталево чистими.

В Укргідрометцентрі зазначають, що пил залишатиметься в атмосфері над Україною аж до п'ятниці. А  з п'ятниці на суботу відступить на схід та атмосфера очиститься.

  • Напередодні Грецію та її столицю Афіни накрила помаранчева імла через хвилю пилу з пустелі Сахара. Небо над більшістю регіонів країни стало помаранчево-червоним, суттєво погіршилась видимість, повітря дуже забруднене. Атмосфера у країні, особливо на півдні Греції, стала задушливою через поєднання пилу і високих температур. Влада закликає людей носити маски та зменшити активність на відкритому повітрі.
  • 1 квітня пил із Сахари прийшов до України та поширився на більшість областей країни. Хвиля тепла із західного Середземномор'я також принесла аномально високі температури повітря.

Новини по темі: Дощ