28 травня
Завантажити ще

Жителі Харкова спостерігали в небі рідкісне явище

Жителі Харкова спостерігали в небі рідкісне явище
Фото: facebook.com/elena.nagornaya.980

У ніч на 20 квітня над Харковом можна було спостерігати полярне сяйво. Фотографії цього оптичного явища оприлюднила на своїй сторінці в Facebook місцева журналістка Олена Нагорна.

- Вже вдруге спостерігаю полярне сяйво над Харковом. Таке диво! У листопаді сяйво було значно активнішим і червоним, його можна було роздивлятися досить тривалий час. Це ж, рожеве, дозволило милуватися собою через камеру смартфона лише кілька хвилин. Захват, що й не описати словами! - написала журналістка.

  • 5 листопада 2023 року у кількох областях України спостерігали полярне сяйво. Тоді його причиною стали геомагнітні бурі. Зазначається, що світіння (люмінесценція) верхніх шарів атмосфери планети виникає внаслідок взаємодії її магнітосфери із зарядженими частинками сонячного вітру. Зазвичай полярні сяйва спостерігають на високих широтах обох півкуль навколо магнітних полюсів Землі.
  • У Головному центрі спецконтролю кажуть, що така геомагнітна буря може призвести до проблем з контролем напруги, із зарядкою та відстеженням поверхні. Зокрема це призводить до того, що супутникова навігація погіршується на кілька годин та порушується низькочастотна радіонавігація.