12 червня
Завантажити ще

У США ШІ вперше управляв літаком у «бою» з винищувачем

У США ШІ вперше управляв літаком у «бою» з винищувачем
Фото: USAF

У США між літаком X-62A, яким управляв штучний інтелект (ШІ), та винищувачем, що пілотується, відбувся перший у своєму роді випробувальний "повітряний бій». Як повідомляє The War Zone, для підстрахування на борту X-62A знаходився пілот, але він участі у «бої» не брав.

- Вже зараз можна казати про те, що машинне навчання у повітрі стало реальністю. Поки що це лише експеримент, однак у майбутньому не виключають застосування штучного інтелекту у реальному повітряному бою, - зазначається в матеріалі.

"Повітряний бій" між пілотованим F-16 та X-62A під керівництвом ШІ провели ще у 2023 році, але інформацію оприлюднили тільки зараз. Імітацію виконали на відстані 600 метрів, швидкість польоту сягала 1900 км/год.

X-62A збудували на базі двомісного F-16D. Особливість літака - його здатність імітувати системи будь-якого літального апарату.  За даними науковців, ШІ можна буде застосовувати як на старих винищувачах, так і на перспективних машинах, які ще не здійснили свого першого польоту.

США активно працюють над створенням винищувача шостого покоління, причому йдеться відразу про декілька зразків - для Повітряних сил та потреб флоту. У березні 2024 року повідомлялось, що фінансування програми для ВМС відклали, тоді як програма Повітряних сил Next Generation Air Dominance отримає навіть більше, ніж минулого року.