Завантажити ще

У Кривому Розі у жінки після укусу комара під шкірою виріс 11-сантиметровий гельмінт

У Кривому Розі у жінки після укусу комара під шкірою виріс 11-сантиметровий гельмінт
Фото: pixabay.com

У Кривому Розі жінка після укусу комара захворіла на дирофіляріоз. Паразита, який оселився у хворій, довелось видаляти хірургічно, повідомило "Суспільне" з посиланням на лікарку-паразитологиню Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб Ларису Угодіну.

Жінка сама звернулася до медиків. Вона поскаржилась на дискомфорт у скроні.  При обстеженні медики виявили у неї під шкірою 11-сантиметрового паразита.

За словами Угодіної, це перший випадок дирофіляріозу на Дніпропетровщині у 2024 році. Зазвичай личинки гельмінтів дирофілярії живуть в крові собак. Людям ці паразити передаються через укуси комарів.

Угодіна наголосила, що зазвичай проходить декілька місяців після укусу, перш ніж гельмінт стає помітним під шкірою. У випадку виявлення паразита необхідно звернутися до медиків для його видалення. Фахівчиня наголошує, що гельмінт не отруйний, але через наявність під шкірою інородного тіла може бути нагноєння.

  • Дирофіляріоз - різновид гельмінтозу, а в народі - глистів. Передається через кров. Личинку заносить комар, коли прокушує шкіру. Dirofilaria repens, або тонкий ниткоподібний гельмінт, розноситься організмом кров'ю і за півроку може досягати 30 сантиметрів у довжину. 
  •  Раніше журналіст Коротко про розповідав, що потрібно знати про найпопулярніших комах, які боляче кусають, і хто, крім кліщів, становить для людини особливу небезпеку. 
Новини по темі: Новини Кривий Ріг комарі