24 травня
Завантажити ще

На Закарпатті квітне рідкісне в Україні дерево скоруша

На Закарпатті квітне рідкісне в Україні дерево скоруша
Фото: facebook.com/mukachevo.rada

На Закарпатті у селах Мукачівської громади квітне рідкісне в Україні дерево скоруша (горобина домашня). Про це повідомили у фейсбуці Мукачівської міської ради.

- Скоруша – це стародавній плодовий вид роду горобина. Це багаторічне, повільноростуче та потужно розвинене листопадове дерево заввишки 15-18 метрів і шириною крони до 22 метрів. В Україні воно є рідкісне, - розповіли у міськраді.

До 10-12 дерев росте під лісовим масивом Гат біля сіл Завидове, Доробратове, Арданове та Негрове. До восьми екземплярів, що плодоносять, є в приватних господарствах в селі Доробратове. Також скоруші ростуть в селі Великі Лази Ужгородського району.

Цінність плодів скоруші на півдні Європи відома з давніх часів. Їх вживають як десерти, використовують в кулінарії, рекомендують при захворюваннях травної системи як ефективний регулятор травлення. Високий вміст мінеральних солей і амінокислот робить їх корисними для всіх вікових груп, особливо для підлітків і людей похилого віку, а також ослаблених хворобами для зміцнення імунітету.

  • Сакура-тур по Україні: в Ужгороді й Львові є алеї сакур, а Мукачево - все у квітах.
  • На Одещині зацвіла 350-річна груша, яку вважають найстарішою в Україні. 2012 року дерево визнали ботанічним пам'ятником природи місцевого значення.