Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Сакура-тур по Україні: в Ужгороді і Львові є алеї сакур, а Мукачево - все у квітах

Сакура-тур по Україні: в Ужгороді і Львові є алеї сакур, а Мукачево - все у квітах
Фото: yellowbus.com.ua

Початок квітня потішив українців надзвичайним теплом. І раптово, на два тижні раніше, Закарпаття вибухнуло цвітінням сакури. В Ужгороді вже шалений наплив туристів, а до кожного рожевого дерева стоїть черга бажаючих пофотографуватися. Про те, де шукати квітучі дерева в Ужгороді, Львові та Києві, які тури зараз найбільш популярні серед "інста-дівчат", а також чому Мукачево називає себе столицею сакури, читайте у матеріалі Коротко про.

Саджанці вкрали місцеві роми?

Загадка: яке місто саме зараз є найбільш популярним серед туристів? Правильна відповідь - Ужгород! Сюди, на Закарпаття, у квітні їдуть усі, хто має змогу. В місті натовпи туристів та величезні черги всюди - бо в Ужгороді розквітла сакура.

Японська декоративна вишня з'явилася в Ужгороді ще в 1923 році. Нібито тоді Ужгород активно забудовували і, щоб зміцнити місцевий болотистий ґрунт, висадили сакури. Квітучі дерева так сподобалися містянам, що ті започаткували традицію дарувати саджанці японської вишні шанованим гостям. З невеликою ремаркою: гості мають тут же, в Ужгороді, висадити деревця, щоб у майбутньому ще раз побувати у місті. Нагадує традицію кидання монетки у фонтан.

- А інша легенда розповідає, що сакуру місцеві жителі вкрали у японців, коли ті їхали до монарха Австрії, - розповідає Коротко про екскурсовод Ілля Александров. – Украдені сакури замінили на саджанці фруктових дерев. До речі, часто місцеві роми кажуть, що це тоді їхні предки постаралися. Хай там що, та зараз в Ужгороді маємо алею сакур довжиною в півтора кілометра. Розташована вона на набережних Православна та Київська і є найдовшою в Європі: тут ростуть тисячі дерев. Раджу при нагоді обов’язково прогулятися алеєю тоді, коли квітне японська вишня. Потрапите наче у велику рожеву хмарину.

Ужгородська алея сакур вражає, аж подих перехоплює: куди не глянь - ніжно-рожевий цвіт, а повітря насичене приємним ароматом. Правда, пройти цими алеями - ще той квест: на кожному кроці хтось фотографується або знімає відео.

В Ужгороді японська вишня цвіте вже понад сто років. Фото: shotam.info

В Ужгороді японська вишня цвіте вже понад сто років. Фото: shotam.info

Черга до дерева

Усі - в Ужгород! Такі слова можуть зараз стати гаслом українських турфірм. Компанії пропонують поїздки у так звані сакура-тури на будь-який смак та гаманець. З цікавого – фототури в Ужгород на один день. Досить популярні серед дівчат та "інста-дів". За певну суму (від 2 тисяч грн) туристичні фірми організовують виїзд бажаючих, приміром зі Львова до Ужгорода, разом з візажистом, фотографом та десятком орендованих пишних і вечірніх суконь. Туристки обирають певний образ і фотографуються на пам’ять на алеї сакур. Щоправда, до найбільш квітучого та гарного дерева треба ще чергу вистояти.

Тому одразу порада: якщо бажаєте зробити гарні фото і без натовпу до дерева, краще шукати квітучу сакуру подалі від алеї.

- Знаю, що в соцмережах гуляють карти міста, де позначені квітучі сакури, - посміхається Ілля Александров. – Повірте, не обов’язково їх скачувати. Прогуляйтеся центральною частиною міста, яка в Ужгороді зовсім невелика. І точно натрапите на якусь окрему сакуру, тому що саме там їх і висаджували. Ужгородці гордяться місцевою японською вишнею. Ще до війни проводили свято на честь цих дерев «Сакура фест». На фестивалі вручали жартівливу нагороду «Людина року» тому, хто зумів сфотографувати перший розквітлий бутон сакури.

У Японії, звідки родом це дерево, цвітіння сакур асоціюється зі швидкоплинністю людського життя: пелюстки квітів опадають так же швидко, як згасає людське життя. А в Ужгороді квітуча японська вишня стала візитівкою міста і своєрідною прикметою старту туристичного сезону. За дні цвітіння сакури туристи добряче поповнюють міський бюджет. Та що казати: зараз у місті майже немає вільних номерів у місцевих готелях, хіба що «люкс». Ще реально орендувати на найближчі вихідні квартиру подобово, щоправда, ціна від 1500 грн, а умови досить скромні. Але місцеві жителі кажуть, що у бажаючих побачити цвіт сакури є ще 2-3 тижні, саме стільки квітнуть ці дерева, та й не всі одразу розпустили свої бутони. Тому є можливість заздалегідь спланувати подорож в українське царство сакур.

Мукачівці вважають своє місто столицею сакури. Фото: adamenko-tours.com

Мукачівці вважають своє місто столицею сакури. Фото: adamenko-tours.com

В яких ще містах є сакури?

Мукачево

Не Ужгородом єдиним. В тому ж Закарпатті багато сакур квітне в центральній частині Виноградово, Іршаві, Хусті. Містечка набагато менші за Ужгород та дешевші для кишені туристів. А в Мукачево, за словами місцевих, сакур росте більше, ніж в обласному центрі Закарпаття, аж 7 тисяч дерев. Узагалі мукачівці вважають своє місто столицею сакури. Рожеві дерева ростуть тут не лице в центрі, а й у парку Перемоги та біля Мукачівського державного університету, що на вулиці Ужгородській.

Львів

Звісно, все, що цікавить туристів, має бути і в цьому місті. Тож є у Львові і своя алея сакур. Знаходиться в мікрорайоні Сихів біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Років 10 тому там висадили більше сотні дерев. Зараз сакури розрослися, утворили алею, яка стала улюбленим місцем весняних фотосесій.

Якщо до Сихова добиратися незручно, можна помилуватися сакурами і неподалік головного залізничного вокзалу. Є кілька сакур і на вулиці Чернівецькій, яка веде на площу Двірцеву.

В центрі Львова шукайте сакури на площах Митній та Петрушевича.

Є і у Львові своя алея сакур. Знаходиться в мікрорайоні Сихів біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Фото: ФБ Сихів Медіа

Є і у Львові своя алея сакур. Знаходиться в мікрорайоні Сихів біля храму Різдва Пресвятої Богородиці. Фото: ФБ Сихів Медіа

Київ

У столиці України також є сакури. Ось-ось розквітнуть - бутони вже набубнявіли. Крім ботанічного саду імені академіка Фоміна та Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка, вони ростуть у парках та скверах Києва. Ось список районів та вулиць:

  • Дніпровський район: бульвар Верховної Ради, парк Андрія Малишка та парк «Перемога».
  • Деснянський район: парк «Кіото», парк ім. Архітектора Ніколаєва, парк ім. Сержа Лифаря, сквер на вул. Олександри Екстер, 16, 16-Б, 16-В.
  • Шевченківський район: біля Національної опери України, Володимирська гірка, сквер біля Золотих воріт.
  • Печерський район: бульвар Липський, сквер Бастіонний, площа Івана Франка.
  • Подільський район: Куренівський парк, сквер біля кінотеатру «Жовтень».
  • Оболонський район: парк «Наталка».
  • Дарницький район: сквер на Дарницькій площі.
  • Солом’янський район: парк ім. Миколи Зерова.
  • Святошинський район: сквер на бульварі Академіка Вернадського, парк «Совки», парк «Інтернаціональний».