22 червня
Завантажити ще

Українців закликали ввечері економити електроенергію

Українців закликали ввечері економити електроенергію
Фото: facebook.com/npcukrenergo

Диспетчерський центр Укренерго закликає щодня ощадливо споживати електроенергію  з 19:00 до 22:00. Зараз енергетики одночасно працюють над двома важливими завданнями: ліквідацією наслідків  масованих ракетних та дронових ударів росіян та підготовкою до наступного опалювального сезону.  Про це йдеться  у повідомленні Укренерго.

- Обсяг пошкоджень енергооб’єктів після трьох масованих комбінованих атак ворога надзвичайно великий. Через це всі вцілілі електростанції та високовольтні підстанції "Укренерго" працюють на максимумі своїх можливостей, щоб виробити та передати достатньо електроенергії для покриття потреб споживачів, - повідомляють у відомстві.

Електростанції готують своє обладнання до наступного опалювального періоду. Для ремонту частину обладнання треба зупиняти. А це зменшує можливості електростанцій виробляти електроенергію.

- Енергосистема ж працює безпечно, тільки якщо в ній зберігається рівновага між споживанням та виробництвом. Коли споживання зростає, а збільшити відповідно виробництво можливості немає, енергетики змушені вдаватись до обмеження споживання. Інакше обладнанню загрожують технологічні пошкодження, - пояснюють енергетики.

Кажуть, що найбільш ефективний засіб,  якщо споживачі самі свідомо зменшать обсяг споживання електроенергії. Особливо велика потреба в ощадливому споживанні є в години добового максимуму – з 19:00 до 22:00. Тож просять уважно поставитися до цих застережень.