22 червня
Завантажити ще

Незламна Яна Степаненко пробігла п'ять кілометрів на Бостонському марафоні

Незламна Яна Степаненко пробігла п'ять кілометрів на Бостонському марафоні
Фото: facebook.com/unbroken.ua

12-річна Яна Степаненко, яка втратила обидві ноги під час ракетного удару по залізничному вокзалу у Краматорську, пробігла п'ять кілометрів на Бостонському марафоні. Про це повідомили Національний реабілітаційний центр “Незламні“ (UNBROKEN Ukraine) та мер Львову Андрій Садовий.

- 12-річна амбасадорка Центру UNBROKEN  здолала одну з дистанцій Бостонського марафону і показала світу, що Україна - незламна! Цим забігом дівчинка збирає на біговий протез для захисника Олександра Рясного, аби він теж колись зміг побігти, як і вона, - розповіли в реабілітаційному центрі. 

Андрій Садовий написав, що немає нічого неможливого, і Яна Степаненко вкотре довела, що ніколи не можна здаватися. 

На Бостонський марафон Яна поїхала на запрошення фундації One World Strong Foundation, що допомагає ветеранам і цивільним, які постраждали внаслідок терактів та військових дій. Бігові протези Яні подарував американський протезист Пітер Харш рік тому.

Бостонський марафон є одним з найбільших та найпрестижніших у світі. Участь в ньому щороку бере близько 30 тисяч людей зі всього світу. Протягом трьох місяців дівчинку до забігу готували фізичні терапевти Національного реабілітаційного центру UNBROKEN та тренери бігового клубу PROBIG. Дівчинка займалася в Національному реабілітаційному центрові «Незламні» і на стадіоні «Динамо».

Восени Яна вже брала участь у львівському півмарафоні, де здолала символічну довжину у 70 метрів. 16 квітня Яна Степаненко відсвяткує 13-річчя.

  • Два роки тому внаслідок ракетного удару Росії по залізничному вокзалу у Краматорську 8 квітня 2022 року загинула 61 людина, 121 - зазнала поранень. Яна Степаненко втратила обидві ноги, її мама Наталія - одну.
  • У квітні 2023 року український розвідник Роман Кашпур, який втратив ногу на фронті, пробіг 42 кілометри під час Лондонського марафону